Tipy Letušky

Dovolenou v Egyptě si opravdu užijete

Vydáno 31. 5. 2018 | Letuška.cz Redakce
Letuška doporučuje zajímavá a dostupná místa na světě.

Dovolenou v Egyptě si opravdu užijete

Egypt

O slovo se hlásí letní počasí a my stále častěji pokukujeme po nějaké pěkné dovolené u moře. Co třeba Egypt? Užijete si moře, pláže, potápění, ochutnáte báječné jídlo.

Dovolená v Egyptě bývá cenově dostupnější než v jiných Středomořských destinacích. K takové dovolené neodmyslitelně patří all inclusive. Věděli jste, že Egypťané si přejí dobrou chuť až po jídle?

Kdo se chystá letět do Egypta za odpočinkem, většinou volí letoviska jako Hurghada, Marsá Alam nebo Šarm aš-Šajch, případně Dahab nebo Safaga. Egypt je velmi populární destinací. Proč?

  • Moře je celoročně velmi teplé a čisté. Podmínky pro potápění jsou ideální.
  • Egypt leží v subtropickém podnebném pásu Afriky. Vládne zde pouštní počasí s horkým a suchým létem a mírnou zimou. Nejvhodnější období pro dovolenou v Egyptě je říjen až březen.

Hurghada

Původně rybářská osada u Rudého moře. Nejznámější a nejvyhledávanější egyptské letovisko. Nachází se ve východní části Egypta a její pobřeží je dlouhé neuvěřitelných 90 km. Zdejší pláže jsou písčité a moře křišťálově čisté. Hotely jsou umístěny většinou přímo u moře, na pláž to tak máte sotva pár kroků.

Koupání můžete spojit s výlety za egyptskou historií. Pyramidy faraonů 4. generace, chrámy v Luxoru a Karnaku.

V blízkosti se nachází i další letoviska – Šarm aš-Šajch a Safaga.

Šarm aš-Šajch

Původně přístav, dnes moderní letovisko v nejjižnější části Sinajského poloostrova. Jedinečná příroda, a hlavně nádherné korálové útesy jsou pro Šarm aš-Šajch typické. Místní pláže přímo vybízí k potápění, šnorchlování nebo windsurfingu.

Pokud vás kromě pohledu na korálové útesy lákají i památky, určitě doporučujeme klášter sv. Kateřiny.

Safaga

Letovisko jižně nedaleko Hurghady. Najdete zde i přístav, což není pro egyptská letoviska právě typické.

Turisty láká průzračně čisté moře, písčité pláže, potápění a kiting. Vstup do moře je ale trochu komplikovaný, proto se příliš nehodí pro rodiny s dětmi.

Marsá Alam

Dříve malá rybářská vesnička, dnes letovisko v jihovýchodním Egyptě na pobřeží Rudého moře. Nejjižněji položené letovisko Marsá Alam se nachází v blízkosti obratníku Raka, kde se Arabská poušť setkává s Rudým mořem.

Dahab

Rybářské a turistické město, které se nachází na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova u Akabského zálivu. Kdysi se zde těžilo zlato, proto Dahab – v překladu zlato.

Pláže zdobí zlatě zbarvený písek a pozvolný vstup do moře. To je teplé a průzračné, vhodné i pro malé děti. Nedaleko pláží se nachází korálové útesy, milovníci historie by měli navštívit Klášter svaté Kateřiny.

Jaká místa v Egyptě navštívit?

Egypt

Dovolená v Egyptě turistům nabízí bohatý program. Které egyptské památky byste rozhodně měli navštívit?

Pyramidy

Nejoblíbenější jsou pyramidy v Gíze, však také patří mezi Sedm divů světa. Snad žádný turista jejich prohlídku nevynechá. Egypt ale ukrývá i další pyramidy. Celkem se jich tam nachází 138.

Sfinga v Gíze

74 metrů dlouhá, 19 metrů široká a 21 metrů vysoká socha, která kombinuje lidskou hlavu s tělem lva. Je vytesána z jednoho kusu kamene.

Luxor

Největší muzeum pod otevřeným nebem. Najdete tu Luxorské muzeum, Muzeum mumifikace, Memnonovy kolosy a Luxorský chrám.

Chrámový komplex v Karnaku

Nachází se nedaleko Luxoru a je tvořen třemi hlavními chrámy a několika dalšími – menšími. Na jeho výstavbě se podílelo 10 faraonů.

Údolí králů

Pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Údolí bylo využíváno od 16. do 11. století před naším letopočtem za vlády panovníků 18., 19. a 20. dynastie.

Sahara

Největší poušť světa.  Nachází se na území hned 10 států a jedním z nich je právě Egypt.

Násirovo jezero

Dechberoucí podívaná na tisíce ptáků, lišky, ještěrky i krokodýly. Přehradní nádrž na řece Nilu. Má rozlohu 5 250 km a je největší přehradní nádrží na světě.

Na co si dát v Egyptě pozor?

Egypt
  • Střevní potíže – Snažte se nekonzumovat jídla mimo hotel, vše si pečlivě omyjte, vodu pijte výhradně originálně zabalenou.
  • Opalování – Používejte krémy s vysokým ochranným faktorem, noste sluneční brýle i pokrývku hlavy. V celém Egyptě je zakázáno opalování bez plavek, výjimku tvoří okolí hotelových bazénů.
  • Oblékání – Mimo resort noste raději dlouhé kalhoty, zapomeňte na šaty bez ramínek a hluboký výstřih. Na veřejnosti nevoďte ženy za ruku, nelíbejte je a nepijte alkohol.
  • Smlouvání k Egyptu prostě patří. Pravidlo zní: „Smlouvat, smlouvat a smlouvat.“ Nezapomínejte ani na spropitné v restauraci, hotelu atd.
  • Fotografování – Nefoťte v blízkosti vojenských objektů, Suezský průplav, letadla ani cizí osoby. Fotit je zakázáno i uvnitř staroegyptských hrobek.

Jak rezervovat letenky do Egypta

  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.