Tipy Letušky

Dovolenou v Egyptě si opravdu užijete

Vydáno 31. 5. 2018 | Letuška.cz Redakce
Letuška doporučuje zajímavá a dostupná místa na světě.

Dovolenou v Egyptě si opravdu užijete

Egypt

O slovo se hlásí letní počasí a my stále častěji pokukujeme po nějaké pěkné dovolené u moře. Co třeba Egypt? Užijete si moře, pláže, potápění, ochutnáte báječné jídlo.

Dovolená v Egyptě bývá cenově dostupnější než v jiných Středomořských destinacích. K takové dovolené neodmyslitelně patří all inclusive. Věděli jste, že Egypťané si přejí dobrou chuť až po jídle?

Kdo se chystá letět do Egypta za odpočinkem, většinou volí letoviska jako Hurghada, Marsá Alam nebo Šarm aš-Šajch, případně Dahab nebo Safaga. Egypt je velmi populární destinací. Proč?

  • Moře je celoročně velmi teplé a čisté. Podmínky pro potápění jsou ideální.
  • Egypt leží v subtropickém podnebném pásu Afriky. Vládne zde pouštní počasí s horkým a suchým létem a mírnou zimou. Nejvhodnější období pro dovolenou v Egyptě je říjen až březen.

Hurghada

Původně rybářská osada u Rudého moře. Nejznámější a nejvyhledávanější egyptské letovisko. Nachází se ve východní části Egypta a její pobřeží je dlouhé neuvěřitelných 90 km. Zdejší pláže jsou písčité a moře křišťálově čisté. Hotely jsou umístěny většinou přímo u moře, na pláž to tak máte sotva pár kroků.

Koupání můžete spojit s výlety za egyptskou historií. Pyramidy faraonů 4. generace, chrámy v Luxoru a Karnaku.

V blízkosti se nachází i další letoviska – Šarm aš-Šajch a Safaga.

Šarm aš-Šajch

Původně přístav, dnes moderní letovisko v nejjižnější části Sinajského poloostrova. Jedinečná příroda, a hlavně nádherné korálové útesy jsou pro Šarm aš-Šajch typické. Místní pláže přímo vybízí k potápění, šnorchlování nebo windsurfingu.

Pokud vás kromě pohledu na korálové útesy lákají i památky, určitě doporučujeme klášter sv. Kateřiny.

Safaga

Letovisko jižně nedaleko Hurghady. Najdete zde i přístav, což není pro egyptská letoviska právě typické.

Turisty láká průzračně čisté moře, písčité pláže, potápění a kiting. Vstup do moře je ale trochu komplikovaný, proto se příliš nehodí pro rodiny s dětmi.

Marsá Alam

Dříve malá rybářská vesnička, dnes letovisko v jihovýchodním Egyptě na pobřeží Rudého moře. Nejjižněji položené letovisko Marsá Alam se nachází v blízkosti obratníku Raka, kde se Arabská poušť setkává s Rudým mořem.

Dahab

Rybářské a turistické město, které se nachází na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova u Akabského zálivu. Kdysi se zde těžilo zlato, proto Dahab – v překladu zlato.

Pláže