Tipy Letušky

Kam letět na golf? Do Španělska, na Mauricius a do JAR

Vydáno 5. 6. 2015
Chcete si zpříjemnit českou upršenou zimu hraním golfu v teple? Máme pro vás tři inspirativní tipy na zimní golfovou dovolenou. Připravte si hole, vak, boty a poletíme do Španělska, na Mauricius a do Jihoafrické republiky.

Zimu plánujte v létě! Tři tipy na golfovou dovolenou

Je léto a golfisté mají svou sezonu. Kdo by se právě teď trápil tím, co bude za pár týdnů? Jenže jakmile padne na česká hřiště první jinovatka, začnou tisíce hrářů po celém světě přemýšlet o tom, kam by se mohli vydat za teplem. Pojďme plánovat a snít včas!

Modrý oceán a 10 hřišť na Mauriciu

Zahrajte si golf na Mauriciu! Ostrov u východního pobřeží Afriky vyhledávají turisté spíše pro klid a pohodu na tropických plážích. Kvalitní golf Mauricius nabízí na 10 hřištích. Není pochyb o tom, že Mauricius je na dobré cestě stát se vynikající golfovou destinací. Spolu se sousedními ostrovy Rodrigues a La Réunion tvoří souostroví Maskarény. Poznejte krásu afroasijské architektury i bizarní strukturu vrcholků vyhasnuté sopky. Hrajte golf a pak se ponořte do vždy příjemně teplého oceánu. Paradis Golf Club (18 jamek) je přímo u hotelu na špičce poloostrova Le Morne v jihozápadní části ostrova.

Proč jet hrát golf na Mauricius

  • Užijete si opravdovou exotiku. Mauricius je krásný. 
  • Mauricius je ideální destinací pro podzimní a zimní měsíce. U nás sněží a na ostrově je léto. 
  • Ostrov je dosud neobjeveným golfovým rájem. Buďte první ve svém okolí!

Co dělat v letadle s golfovou výbavou

Chystáte se na cestu letadlem a berete si golfovou výbavu s sebou? Přečtěte si víc.

Evropská golfová velmoc? Španělsko!

Největší koncentrace golfových hřišť ve Španělsku je v blízkosti pobřeží, v turisticky oblíbených oblastech – například v Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Maresme a dalších místech. Všechna golfová hřiště jsou snadno dostupná, takže můžete spojit koupání v moři s každodenní procházkou po golfovém hřišti. Golf je ve Španělsku velmi oblíbeným sportem. Dobrým tipem pro golfové nadšence je Mallorca – půvabný španělský ostrov je rájem gofistů, nabízí 23 špičkově navržených golfových hřišť napříč celým ostrovem. Příjemné počasí dovoluje hrát golf téměř po celý rok. Například Club de Golf Son Vida (36 jamek) patří k nejkrásnějším na Mallorce.

Proč jet na golf do Španělska

  • Jste blízko domova, můžete odletět na pár dní. 
  • Většinou letíte jedním letadlem a vaše hole nepřestupují.
  • Španělsko je golfovou velmocí, kluby nabízejí skvělý servis.

Hrajte golf na jihu Afriky

Kapské Město leží na jižním cípu afrického kontinentu pokryté pohořím, které místy spadá strmě do oceánu a ukrývá půvabná údolí. Golf se tu hraje už více než 100 let a Jihoafrická republika je skutečnou golfovou velmocí. Moderní Kapské Město je kosmopolitní metropolí plnou historie, tradičních tržišť i supermoderních obchodních center, malých hospůdek s osobitým jídelníčkem i těch nejluxusnějších restaurací, kde šampaňské a ústřice patří ke standardu. Cestujete daleko, ale nepotřebujete vízum.

Proč jet na golf do JAR

  • Můžete hrát ve vyšších nadmořských výškách
  • Vybíráte si z více než 460 golfových hřišť.
  • V Česku bude zima a vy se rozehřejete v teple!