Tipy Letušky

Klientka Letušky píše reportáž z Říma

Vydáno 3. 5. 2016 | Letuška.cz Redakce
Přečtěte si, co všechno můžete zažít během eurovíkendu v Římě, který Letuška pořádá. Zážitky pro vás sepsala naše klientka. Odletět můžete i vy.

Klientka Letušky píše reportáž z Říma

image
Řím jsme si užili se vším všudy. Již cesta letadlem v nás vzbudila příjemnou cizokrajnou atmosféru. Za Alpami se z mraků začaly nořit klikaté italské dálnice, italská městečka, viděli jsme také Benátky na východním pobřeží Jaderského moře. A jak se mračna nad horami najednou rozplynula, rozzářily se malé čtverečky políček různých barev. Po chvíli letu jsme již kroužili nad Fiumicinem, Letištěm Leonarda da Vinciho v Římě.
 

Jak se dostat z letiště do centra Říma? Snadné, píše cestovatelka

image
Letiště pro nás i přes svou rozlohu a množství zmatečně pobíhajících cestujících nepředstavovalo žádné komplikace. Ani cestování MHD v Římě nebylo tak děsivé, jak vás varovali ve všech turistických průvodcích. S dopravou jsem byla naprosto spokojena i přes absenci jízdních řádů na zastávkách autobusů.
  • Všechna spojení s přesnými časy jsme našli na internetu, protože na zastávkách nejsou jízdní řády. 
  • V nejhorším případě byly intervaly mezi dvěma spoji autobusu alespoň dostačující.
  • Permanentku je možné využít na všechny druhy dopravy (bus, tramvaje a metro) vyjma přímé spoje z letiště na hlavní nádraží Termini.

Klidný hotel na okraji Říma, v ceně bazén i fitness

image
Hotel Mercure Roma West, kde nám Letuška zajistila ubytování, se nachází na periferní oblasti za vnějším okruhem Říma. Výhodou je klid od turistů a nesrovnatelně nižší ceny v supermarketu a nákupním středisku (oboje bylo poblíž) oproti cenám v centru. Personál byl velice příjemný, pokoje luxusní a v ceně jsme měli také bazén a fitness. Velmi dobře nám vařili, snídaně byly velice bohaté na výběr, snad jen káva se mi nezdála moc reprezentativní.