Tipy Letušky

Nejlepším městem pro život 2017 se stala Vídeň. Do TOP 10 se dostala Kodaň i Mnichov

Vydáno 18. 6. 2017 | Letuška.cz Redakce

Nejlepším městem pro život 2017 se stala Vídeň. Do TOP 10 se dostala Kodaň i Mnichov

image

Společnost Mercer vytváří každoročně žebříček měst nejvíce vhodných pro život. Výzkum bere v potaz mimo jiné i ekonomické a politické prostředí, infrastrukturu, hladinu kriminality, zdravotní péči, rekraci, efektivnost justice a vztahy s ostatními státy. 

Již několik let po sobě se na vrcholu žebříčku umisťuje Vídeň, velmi dobře si vedou i všechna velká města Německa, Švýcarka a Austrálie. Zaostávají naopak globální centra jako Londýn, New York či Tokio. Od posledního roku se první desítka nezměnila - Vídni šlape na paty švýcarský Curych, následuje novozéladská metropole Auckland, Mnichov, Vancouver, Düsseldorf, Frankfurt, Ženeva, Kodaň a Basilej. 

Vídeň si své prvenství udržela i díky široké škále kulturního vyžití, v němž si to své najdou mladí i staří. Stejné atributy Mercer ocenil i na desáté Basileji. Podle hodnocení jde sice o malé město, kulturní možnosti jsou tu ale nepřeberné. U novozélandského Aucklandu, jenž se umístil na třetím místě, vyzdvihla studie mimo jiné i propojení s přírodou, které vytváří ideální podmínky pro rodinný život. 

Praha se umístila na 69.místě, před ní jen o políčko lépe si stálo Miami, za ní se drží další americká města - St. Louis na 70. místě a Detroit na 71. 

Naopak mezi místa nejméně vhodná pro život se již tradičně zařadil Bagdád v Iráku, Damašek v Sýrii a další města, jež sužuje válka, hladomor či jiné existenční problémy. 

Použitá ilstrace: www.mobilityexchange.mercer.com