Tipy Letušky

Tip na výlet k sousedům: půvabné letiště v Popradu

Vydáno 19. 3. 2015
I kdybyste letěli jen do Popradu a zpět, za výlet to stojí. Popradské letiště je obklopeno horami a leží ve vysoké nadmořské výšce, budete mít tedy dobrý výhled – mlhy se tomuto místu většinou vyhýbají. Z Popradu můžete letět například do Londýna na letiště Luton. A nebo zůstat, slovenské Tatry jsou nádherné.

Z letiště v Popradu do Tater nebo do Londýna

Z Londýna sem jezdí lyžovat Britové, Poprad je v zimní sezoně letecky spojen i s Rigou. V létě odtud můžete cestovat do Bulharska a Turecka. Menší letiště našich slovenských sousedů leží v překrásném místě a letenky do Popradu jsou atraktivní v létě i v zimě. Poprad je branou k sjezdovkám i vysokohorským túrám ve Vysokých Tatrách a dalších slovenských pohořích.

Co možná nevíte o letišti v Popradu

  • Ve výšce 718 m. Se svou nadmořskou výškou 718 m je nejvýše položeným letištěm pro střední a krátké lety ve střední Evropě.
  • V roce 1976 jedno ze tří letišť v ČSSR. V roce 1976 to bylo jedno ze tří mezinárodních letiště v tehdejší Československé socialistické republice.
  • Leží v krásném údolí a ve vysoké nadmořské výšce. Na severu se do výše přes 2600 m tyčí Vysoké Tatry na jihu Nízké Tatry.
  • Dobrý tip na výlet na Slovensko. V okolí letiště se nachází 4 národní parky.
  • Letiště má dobré povětrnostní podmínky. Většinou leží nad hranicí mlhy. Doporučujeme fotografům!
  • Natáčel se zde díl seriálu a Majoru Zemanovi. Od té doby se však hodně změnilo a v roce 2014 vyrostla nová letištní budova. Dnešní podobu můžete srovnat s 22. dílem – Tatranské pastorale.