Tipy Letušky

Tipy pro lyžaře: Kamčatka, Soči a Dubaj

Vydáno 2. 1. 2016 | Letuška.cz Redakce
Pokud hledáte nevšední tipy pro lyžování, máme pro vás hned tři. Inspirovala nás akce letecké společnost Aeroflot, která nabízí až do května výhodnou přepravu lyžařského vybavení.

Leťte lyžovat s Aeroflotem 

image
Pro cesty v období od 1. 11. 2015 do 15. 5. 2016 je na všech letech Aeroflotu s výjimkou letů SU3000-4999, poskytováno 1 další volné zavazadlo na přepravu lyžařského vybavení do váhy 23 kg. Letenky do Moskvy jsou klasika, i letenky do Petrohradu jsou mezi cestovateli populární. My jsme ale připravili tři tipy na místa, kam lyžaři nelétají každý rok. Letenky do Ruska si můžete rezervovat na Letušce. 
 

Rádi běžkujete? Zamiřte do Soči  

Oblast Krasnaya Polyana Mountain Cluster u Soči je skvělé místo pro běžkaře. Můžete se podívat na místa, kam se upíraly zraky celého světa při zimní olympiádě. A koneckonců se sjezdovkami se tu také neztratíte.
 

Kam jet na sjezdovky? Na Kamčatku

Na Kamčatce je vulkán Ključevskaja, z výšky 4750 metrů se dá sjet až na úroveň oceánu. "Nahoru se vyráží z Ključi nebo Kozyrevsku, což je jen kousek nad hladinou Tichého oceánu. Po rozsáhlých planinách vystoupáte do výšky přes tisíc metrů nad mořem a teprve poté se svah začíná strměji zvedat. V okolí Ključevské je šest až osm krásných vyhaslých sopek, na kterých jsou ledovce a výrazně lepší sněhové podmínky," doporučuje nejen lyžařům Jan Pala na serveru Cestomila.cz
 
 

Úlet v poušti: Sjezdovka v Dubaji

Už jste to jistě slyšeli. V Dubaji se lyžaři mohou projet na umělém svahu dlouhém 400 metrů. Areál, který je zapsaný v Guinessově knize rekordů jako největší krytý lyžařský komplex, byl pro veřejnost slavnostně otevřen v roce 2005. Zájemci mohou na svahu lyžovat neomezeně po celý rok, i když je venku třeba 45 stupňů Celsia. V Dubaji se již nyní chystá krytá sjezdovka číslo dvě – bude měřit přes 1200 metrů. 

Vy a lyže: Jak můžete cestovat s Aeroflotem

image
Jedna sada lyžařského vybavení obsahuje:
 
  • Lyže a hůlky a / nebo jeden pár lyžařských bot baleny zvlášť.
  • Jeden snowboard a / nebo jeden pár bot na snowboard baleny zvlášť.
Takový kus zavazadla se nepovažuje za excess baggage, není označen v letence jako excess baggage ale jako free additional piece je odbaven při check-in.