Aktuality

Kvůli sopce jsou omezeny lety na Bali, jak přesto odletět?

Aktualizováno 9. 9. 2019
Pokud letíte do Indonésie, může váš let ovlivnit výbuch sopky Rinjani, kvůli které je prozatím uzavřeno letiště v Denpasaru. Doporučujeme ihned kontaktovat prodejce letenek, poradí vám.

Kvůli sopce jsou omezeny lety na Bali, jak přesto odletět? 

image
Kvůli sopce na ostrově Bali je z bezpečnostních důvodu uzavřeno mezinárodní letiště v Denpasaru. Je to v tomto roce již potřetí. Poprvé bylo letiště uzavřeno v lednu, podruhé v červnu. Oblast je oblíbenou destinací i pro Čechy, kteří sem rádi jezdí na dovolenou. Letenky na Bali patří k velmi vyhledávaným zejména, když ve střední Evropě vládne zima. Zpravodajské deníky informovaly o tom, že v Denpasaru je v tuto chvíli i několik českých turistů. Letecká společnost Emirates ihned informovala cestující, co dělat, pokud si rezervovali letenku a chystají se na cestu do Indonésie.
 

Co s letenkou na Bali

Především okamžitě informujte prodejce letenek nebo leteckou společnost. Pokud jste rezervovali letenku na Letušce, kontaktujte prosím naše operátory. Pokud letíte s Emirates, držte se prosím následuících tří bodů, které platí minimálně do 10. listopadu 2015:

  1. Cestující, jejichž cílovou destinací je Denpasar, neakceptujeme pro odlet již v Praze. Cestující však lze překnihovat na lety do Jakarty jako cílové destinace.
  2. Cestující, kteří jsou v Denpasaru, mohou využít pro svůj zpáteční let odlet z Jakarty. Přesun do Jakarty si však musí cestující zajistit sami.
  3. Cestujícím, kteří již započali cestu a jsou v tranzitním prostoru na letišti v Dubaji, lze překnihovat let do Jakarty jako cílové destinace nebo na let zpět do Prahy. Poplatek za změnu v těchto případech nebude účtován.