Aktuality

Kvůli sopce jsou omezeny lety na Bali, jak přesto odletět?

Vydáno 5. 11. 2015 | Letuška.cz Redakce
Pokud letíte do Indonésie, může váš let ovlivnit výbuch sopky Rinjani, kvůli které je prozatím uzavřeno letiště v Denpasaru. Doporučujeme ihned kontaktovat prodejce letenek, poradí vám.

Kvůli sopce jsou omezeny lety na Bali, jak přesto odletět? 

Kvůli sopce na ostrově Bali je z bezpečnostních důvodu uzavřeno mezinárodní letiště v Denpasaru. Je to v tomto roce již potřetí. Poprvé bylo letiště uzavřeno v lednu, podruhé v červnu. Oblast je oblíbenou destinací i pro Čechy, kteří sem rádi jezdí na dovolenou. Letenky na Bali patří k velmi vyhledávaným zejména, když ve střední Evropě vládne zima. Zpravodajské deníky informovaly o tom, že v Denpasaru je v tuto chvíli i několik českých turistů. Letecká společnost Emirates ihned informovala cestující, co dělat, pokud si rezervovali letenku a chystají se na cestu do Indonésie.
 

Co s letenkou na Bali

Především okamžitě informujte prodejce letenek nebo leteckou společnost. Pokud jste rezervovali letenku na Letušce, kontaktujte prosím naše operátory. Pokud letíte s Emirates, držte se prosím následuících tří bodů, které platí minimálně do 10. listopadu 2015:

  1. Cestující, jejichž cílovou destinací je Denpasar, neakceptujeme pro odlet již v Praze. Cestující však lze překnihovat na lety do Jakarty jako cílové destinace.
  2. Cestující, kteří jsou v Denpasaru, mohou využít pro svůj zpáteční let odlet z Jakarty. Přesun do Jakarty si však musí cestující zajistit sami.
  3. Cestujícím, kteří již započali cestu a jsou v tranzitním prostoru na letišti v Dubaji, lze překnihovat let do Jakarty jako cílové destinace nebo na let zpět do Prahy. Poplatek za změnu v těchto případech nebude účtován.