Cestujeme po světě

Indonésie: Nespočet ostrovů plných chutí, starobylé kultury a dechberoucí přírody

Vydáno 26. 9. 2017 | Letuška.cz Redakce
image

Čtvrtý nejlidnatější stát světa se rozléhá na tisících ostrovech a ostrůvků v jihovýchodní Asii a Oceánii. Největším z nich je Borneo, o nějž se Indonésie dělí s Majalsií a Brunejí. Mezi turisty je Indonésie oblíbená - propadli především její přenádherné flóře i fauně, například opičímu lesu na Bali, širokému sportovnímu vyžití a kuchyni, která je stejně tak zdravá, jako lahodná - sestává se především z čerstvých ryb, zeleniny, ořechů a bylinek. 

Mezi vůbec nejnavštěvovanější místa patří balijské vnitrozemní město Ubud a plážová oblast Canggu, kam surfaři jezdí za pořádnými vlnami. Ačkoli se velmi často v souvislosti s Indonésií mluví právě o hinduistickém Bali, i ostatní části země jsou plné zajímavostí a divoké přírody. Jaká nej skrývají indonéské ostrovy? 

JAVÁNSKÉ KULTURNÍ CENTRUM YOGYAKARTA

Indonésie je země s bohatou historií, po jejíchž stopách můžete jít ve městě Yogyakarta na nejlidnatějším ostrově světa Jávě. Během indonéské revoluce ve čtyřicátých letech se metropole stala na několik let hlavním městem země. Tuto funci pozděli převzala Jakarta ležící na témže ostrově, Yogyakarta jako jedno z nejstarších měst v Indonésii ale zůstala střediskem klasické javánské kultury a tradičních řemesel. Vůbec nejoblíbenější atrakcí je palácový komplex Keraton Ngayogyakarta, v němž sídlí sultán a jeho rodina. Za navštívení stojí i buddhistický chrám z osmého století Kalasan. Dávku umění vstřebejte v galerijním komplexu Affandi pojmenovaném podle jednoho z nejznámějších indonéských umělců a vystavěném okolo původního domova malíře. 

E