Cestujeme po světě

Kam na výlet? Zkuste neokoukaná města v Evropě

Vydáno 20. 9. 2017 | Letuška.cz Redakce

Londýn, Paříž, Řím, Barcelona… První místa, která napadnou každého turistu plánujícího víkend v zahraničí. Zkuste tentokrát dát šanci městu třeba menšímu, leč stejně zajímavému, jako jsou tyto cestovatelské evergreeny. Abychom vám vybírání usnadnili, sepsali jsme pro vás seznam míst, která za to skutečně stojí - na vás je už jen finální rozhodnutí!

Malmö, Švédsko

image

alternativa za: Stockholm

Malmö je menší město ležící u Baltského moře na jihozápadě Švédska. Dokonale míchá opulentnost historie se současnou kulturou - nedaleko hradu Malmöhus se například tyčí mrakodrap od uznávaného architekta Santiaga Calatravy. Prohlédněte si náměstí Stortoget, samé srdce města, a Lilla Torg, které je menší, útulnější a lemované příjemnými kavárnami. Malmö je krásné v zimě i v létě, záleží jen na vašich preferencích - dáte přednost zasněžené krajině a horkému kakau, nebo využijete hezkého počasí a raději se projdete po místním parku a uděláte si malý piknik? 

TIP: Pokud by se vám přece jen zachtělo velkoměsta, sjeďte do Kodaně, dánské metropole vzdálené jen 30 minut vlakem. 

Nejvýhodnější letenky do Švédska najdete na Letušce. 

Rotterdam, Nizozemsko

image

alternativa za: Amsterdam

Největší evropský přístav a druhé největší město Nizozemska utrpělo během druhé světové války těžké rány, zvedlo se ale z popela a stalo se Mekkou pro vyznavače moderní architektury. Středem města teče monstrózní řeka Nová Máza a zážitkem je jistě jen pozorování fungování přístavu - v centru je jeho východní část, mimo město část Maasvlakte. Pokud si potrpíte na kvalitní jídlo, Rotterdam vás uspokojí širokou nabídkou světové kuchyně, ať už vaše chuťové buňky míří mimo evropský kontinent nebo máte prostě jen chuť na dobrou pizzu. Rozhodně vyzkoušejte i Fenix Food Factory, hip prostor na výběžku Katendrecht, který funguje na principu pop-up obchůdků pod jednou střechou. Pokud vás jídlo tolik nezajímá, vyzkoušejte rotterdamskou novinku - vnitroměstské surfování na kanálu! 

Pro letenky do Nizozemska přejděte na tuto stránku

Faro, Portugalsko

image

alternativa za: Lisabon

Faro, brána do Algarve. Turisté často pro samé nadšení z algarvského pobřeží zapomínají na prohlídku jeho největšího města Fara - vy takovou chybu neudělejte. Kromě přilehlých přírodních parků a dechberoucích pláží si ve Faru vychutnejte i tradiční portugalskou kuchyni, protancujte noc v jednom ze zdejších trendy barů a klubů, kde potkáte mnoho místních studentů. Pokud si budete chtít odpočinout od města, vyražte do Lagos. Z překrásných pláží vám budou přecházet oči.

Letenky do Fara seženete za pár korun u Letušky. 

Marseille, Francie

image

alternativa za: Paříž

Přístavní Marseille místo romantické Paříže? Za nás roz