Cestujeme po světě

Počasí, doprava, nákupy v ráji na Bora Bora

Vydáno 17. 2. 2016 | Letuška.cz Redakce
I v ráji se hodí pár praktických informací.

Počasí, doprava, nákupy v ráji na Bora Bora

Pusťte si reggae a dopřejte si luxusní odpočinek. Jeďte se potápět, nakrmte pár rejnoků a kupte si vanilku a perly. Vízum nepotřebujete, kriminalita zde téměř neexistuje. Vítejte v tropickém ráji na ostrově Bora Bora! Speciál o Bora Bora

 

Draci, žraloci a rejnoci! Vodní zábava na Bora Bora

  • Potápění od ledna do prosince. Bora Bora je ráj na zemi, ale další rozměr najdete pod hladinou. Už šnorchlování je zážitek. Můžete vidět manty, želvy, žraloky, rejnoky, barakudy, úhoře, delfíny, tuňáky, kajmanky a nespočetné množství mušlí a lastur. Potápění v Polynésii je možné po celý rok. Voda má příjemnou teplotu od 26 °C do 29 °C a viditelnost je až do 40 metrů. Poznávání místního podmořského světa je obrovský zážitek pro každého potápěče od ledna do prosince.
  • Plavání s rejnoky. Můžete si koupit sardinky a krmit trnuchy v mělké vodě sami. Rejnoci jsou na turisty zvyklí a jsou velmi krotcí.   
  • Pozorování žraloků. Žraloci černocípí nejsou nebezpeční, ale pozor na ruce při krmení. 
  • Kiteboarding je nový adrenalinový sport, vyzkoušejte jej právě na Bora Bora! Jezdec je tažen říditelným kitem (drakem) za pomoci větru po volných mořských plochách, přehradách nebo vodních nádržích.

Krásné počasí po celý rok 

Podnebí na Polynéských ostrovech je tropické, velmi slunečné, dosahující téměř tři tisíce hodin slunce za rok. Teploty po celý rok jsou velmi příjemné a ochlazuje je pravidelný vítr vanoucí z Tichého oceánu. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje okolo 27 °C, teplota vody lagun 26 °C.

Nákupy na ostrově a dárky z Bora Bora

  • Perly, perly a zase perly. Doporučujeme nakoupit perly, které kromě turistů tvoří nejvýznamější zdroj příjmů. 
  • Vanilka. Malé farmy najdete spíš ve vnitrozemí, kde se pěstuje druh vanilla tahitian případně tahitensis. Rozdíly mezi druhy vanilky jsou zejména ve vůni. Vanilka bourbon má sladší chuť a sladší aroma, vanilka tahitská má dle některých méně výraznou chuť, ale má výrazné aroma zabarvené vůni sušených švestech a rozinek.
  • Dřevořezby s tradičními vzory. Odvezte si vyřezávané sošky a nádoby ze dřeva nebo roh dobytka či kostí zvířat. Původní obyvatelé například lovili ryby pomocí vyřezávané kosti mečouna.   

Vízum na Bora Bora

Občané České republiky nepotřebují pro turistický pobyt vstupní vízum. Pokud však budete mít mezipřistání v Kalifornii, budete potřebovat americké vízum, anebo je nutné vyplnit formulář pro povolení ESTA. 

 

Doprava na Bora Bora

Letenka na Bora Bora vás na ostrov zavede přes Faaa, mezinárodní letiště na ostrově Tahiti, kde přistává celá řada leteckých společností, z Evropy zejména francouzští přepravci Air France, AOM, dobré spojení nabízí Air New Zealand. Z Ameriky lze letět s Hawaiian Airlines, Quantas a s první místní společností: Air Tahiti Nui. Zajímavé spojení je s Lan Airlines, protože s touto společností můžete pokračovat v letu přes Velikonoční ostrov do Jižní Ameriky. Můžete sem přicestovat i zaoceánskou lodí