Cestujeme po světě

Výlety za zvířaty do americké divočiny

Vydáno 2. 12. 2015 | Letuška.cz Redakce
Pokud letíte do Ameriky, jistě navštívíte jeden z mnoha národních parků. Připravili jsme pro vás malou ochutnávku a pár tipů na výlety za zvířaty v divočině.

Setkání naživo s divokými zvířaty v USA, Kanadě a Jižní Americe

Zoo dnes můžete navštívit v každé větší metropoli. Ale proč se nevypravit za zvířaty přímo do divočiny? Vybrali jsme pro vás pět a jedno místo, kde si můžete prohlédnout divoká zvířata z blízkosti, ze které skoro mrazí. Zažijte na vlastní kůži, jaké to je stát tváří v tvář nespoutané zvěři. Letenky do USA si můžete zajistit u nás na Letušce. 

Delfíni a mořské krávy ve Fort De Soto Parku na Floridě

Zapomeňte na vodní svět, akvária a bazény, na Floridě se dají úchvatná mořská stvoření pozorovat přímo v jejich přirozeném prostředí. Delfíni a jiní vodní živočichové se vyskytují prakticky podél celého pobřeží Floridy, některá místa jsou však pro pozorování výrazně lepší. Mezi taková patří i Fort De Soto Park, kde se mimo jiné nachází 11 plovoucích mol pro ještě bližší pozorování delfínů. Pokud se rozhodnete pro projížďku na lodi, máte velkou šanci kromě všudypřítomných delfínů spatřit i tvory známé jako mořské krávy – kapustňáky. Mezi obyvatele ostrova se řadí i 328 druhů ptáků, od dubna do září zde můžete vidět i druhy mořských želv. 

 

Medvěd grizzly, flekaté jezero a extrémní sporty v kanadském Bella Coola Valey

Takzvaná Britská Kolumbie ležící v Kanadě, by stála za navštívení i bez přítomnosti medvědích velikánů. Oplývá totiž neuvěřitelným množstvím přírodních krás – například jezero Spotted Lake, na kterém se díky vysokému obsahu minerálů tvoří cestičky a jezero se tak na pohled z dálky jeví jako flekaté. V období srpna a září ale nejvíce cestovatelů míří k řekám – přichází sezona medvědů grizzly, kteří pak tráví celé dny u vody lovem ryb. Pozorování těchto obrů probíhá na loďkách v bezpečné vzdálenosti, můžete ale sedět i v autobude nebo přiletět helikoptérou. Britská Kolumbie nabízí i celou řadu sportovního vyžití a zejména extrémní sportovci budou nadšeni pestrou nabídkou – lyžování ve Skalnatých horách, vodní sporty, horolezectví, ale i skoky z vrtulníku a sjíždění divokých řek.

 

 

Za ledními medvědy a polární září do Churchillu v Kanadě

Jedno z mála míst, kde se dají lední medvědi pozorovat v blízkosti lidských obydlí, se nachází v kanadském Churchillu. Toto městečko příliš neodpovídá představám o lákavé turistické destinaci, nicméně pro milovníky divokých zvířat je to jasná volba. Pozorovat polární medvědy se dá hned několika způsoby – na palubě autobusu s otevřenou střechou, z kánoi na řece Seal River nebo z bezpečné vzdálenosti i na pěší túře s průvodcem. S trochou štěstí můžete vidět i tuleně, kteří patří mezi oblíbené položky na jídelníčku ledních medvědů. Vyzkoušet si můžete jízdu se psím spřežením a při příznivých podmínkách se můžete stát svědky světoznámého fenoménu – polární záře. 

 

Punta Tombo v Argentině je unikátním hnízdištěm roztomilých tučňáků

Zřejmě nejroztomilejší (a nejméně nebezpečná) zvířátka z našeho seznamu obývají mys Punta Tombo v Argentině. Jsou to tučňáci magellanští, kteří od září do poloviny března na pobřeží stavějí hnízda a přivádějí na svět nové generace černobílých opeřenců. Tito tučňáci se dožívají až dvaceti pěti let, na moři tráví až půl roku a za hnízdištěm se přepravují na tisícikilometrové vzdálenosti. Nejlepší pozorovací podmínky nastávají na konci listopadu, kdy se rodí mláďata a pobřeží jsou plná drobných šedých tvorečků. Oblast Punta Tombo je od roku 1979 chráněná a největší počet tučňáků magellanských na světě žije právě zde. 

 

Cestujete s Letuškou do Ameriky

Použité fotografie: Christopher Kierkus, archivy Bella Coola Valey, Churchill, Punta Tombo