Co se děje ve světě

Letíte z Vídně? Najděte si čas i na pohodu a jazz v letní Budapešti

Vydáno 23. 4. 2016 | Letuška.cz Redakce

Letíte z Vídně? Najděte si čas i na pohodu a jazz v letní Budapešti

Z Vídně do Budapešti se dostanete autem za 2 hodiny a 15 minut. Už jste viděli naše akční letenky, vídeňské letiště patří k častým odletovým místům. Zavítejte i do Budapešti, léto v maďarské metropoli bude pořádně nabité – období od června do srpna zpestří romantickou atmosféru Budapešti Budapest Summer Festival 2016. Nejrůznější kulturní akce zahrnují i výstavy, projížďky na lodích, koncerty klasické i moderní hudby.
 

Více o Budapest Summer Festival 2016

Festival se koná na třech hlavních místech :
  • vodní věž na ostrově Margaret
  • amfiteátr na ostrově Margaret
  • park Városmajor

Program a informace o vstupenkách najdete zde

Blahodárná lázeň v jednom ze 123 pramenů

Ať už patříte k fanouškům jazzu, muzikálů, opery či baletu, na letním festivalu si každý přijde na své. Město na Dunaji se kromě obrovského množství památek může pyšnit i 123 termálními prameny. Každý den z nich vyvěrá zhruba 70 milionů litrů vody a ty plní něco přes třicet lázní a bazénů. Ve většině lázní se mluví pouze maďarsky a platí zde různá zvláštní pravidla, doporučujeme proto začít svůj relax v těch známějších z nich.

Kam do lázní v Budapešti

  • Nejstarším lázeňským hotelem je Gellért, jehož podmanivá krása a všudypřítomná aura klidu zláká k odpočinku a lenošení snad každého. Hotel je vyzdoben v okázalém secesním stylu a mezi hlavní lákadla patří venkovní bazén s vlnobitím a perličková koupel.
  • Pokud si chcete dopřát opravdové uvolnění, vyzkoušejte Královské lázně Király z 16. století. Výhodou je, že zde nebudete potřebovat plavky – dle tradice se do těchto lázní vstupuje bez jakéhokoliv oblečení. Nemusíte se bát nepříjemného okukování, lázně jsou totiž pro muže a ženy přístupné v odlišné dny. Dámy mohou lázně navštívit v pondělí, středu a pátek a pánové pak v úterý, čtvrtek a sobotu. Otevřeno je vždy od 7 do 18 hodin.

 

Použité fotografie: Adam Haranghy, Emma Jespersen, Sarah Kennedy, BoXed_FisH