Co se děje ve světě

33. Vienna City Marathon

Vydáno 1. 4. 2016 | Letuška.cz Redakce
Vídeň všichni dobře známe v adventním hávu. Už jste ale zažili, jak po velkolepých vídeňských bulvárech běží 42 tisíc běžců?

Sport i podívaná, to je 33. Vienna City Marathon

Maraton je vždy významná událost. A 10. dubna přivítá světové běžce i Vídeň. Závod Vienna City Marathon, jehož mottem je „Divadlo emocí“, představí na 42 tisíc závodníků ze 130 zemí. Svátek je to nejen pro vytrvalé sportovce, ale i diváky, trasa závodu vede kolem nejkrásnějších vídeňských pamětihodností. Trasu představujeme níže. Organizátoři očekávají až milion diváků, kteří se postarají běžcům o potřebnou motivaci. I letos budou při napínavé sportovní události probíhat soutěže pro všechny, bez ohledu na věk a kondici. Kromě maratonu na klasickou vzdálenost, půlmaratonu a štafetového maratonu pro 4členné týmy v den konání maratonu se budou již den předem konat soutěže pro děti a mládež. S letenkou či bez, dobrý tip na výlet do Vídně, co říkáte? 
 

Trasa maratonu ve Vídni

  • Můžete se ihned přihlásit nebo přečíst program na Vienna-marathon.com
  • Startovní výstřel padne u komplexu Vienna International Centre. Dále se poběží přes most Reichsbrücke, přes vídeňský Prátr, který v roce 2016 oslaví své 250. výročí, potom k ulici Ringstraße kolem nádherných monumentálních staveb a od Státní opery dál k zámku Schönbrunn a nazpět na bulvár Ring a k Prátru. Vzrušující cílová rovinka se bude v roce 2016 poprvé nacházet před městským divadlem Burgtheater.

Až políte z Vídně...

Použité fotografie: Vašek Kadlec, Peter Schramek, Thomas (dk-photoblog.com)