Jídlo ve světě

Posaďte se s hamburgerem do vysloužilého letadla

Vydáno 26. 8. 2016 | Letuška.cz Redakce
Letenky na Nový Zéland patří k záležitostem, které si běžný turista ze středu Evropy pravděpodobně pořídí jen párkrát za život. O to větší zážitek to bude.

Posaďte se s hamburgerem do vysloužilého letadla 

U většiny českých provozoven známého fastfoodového řetězce najdete skluzavku pro děti a venkovní posezení. Na Novém Zélandu můžete se svým hamburgerem sedět v kabině letounu Douglas DC 3. Myšlenka zřídit ve vysloužilém stroji restauraci, zrála téměř čtvrtstoletí. Po dlouhých 24 let měla totiž pobočka McDonaldu v novozélandském městě Taupo opravdu neobvyklého souseda. Bylo jím letadlo Douglas DC 3, které v třicátých letech minulého století způsobilo revoluci v letecké dopravě. Fastfoodový řetězec nakonec v roce 2014 letadlo odkoupil a vytvořil tak zřejmě nejzajímavější restauraci celé franšízy. Dovnitř kabiny se k červeným sedadlům pohodlně vejde 20 strávníků. Interiér je laděn do stříbrné a červené. Pochopitelně, podnik má tradiční restauraci a letadlo je jen doplňkovou atrakcí. Zapomeňte ale pro tentokrát na servis do okénka automobilu, tohle je rychlé občerstvení, kde si rádi posedíte.

Až poletíte na Nový Zéland

Půvabné město Taupo najdete na břehu stejnojmenného jezera. Město je známé díky termálním pramenům, ve kterých se dá běžně koupat. Ostatně celá oblast je významnou vulkanickou lokalitou, asi šest kilometrů od města je sopka Tauhara. Taupo je atraktivní zejeména pro aktivní turisty, můžete si užít plavání v jezeře, potápět se nebo jezdit na člunu či se věnovat paragldingu.

Z Evropy pravděpodobně přiletíte do Aucklandu. Největší město Nového Zélandu je známé pro svou moderní architekturu, ale i velké množství zeleně v centru města. Vypravte se jej poznat – nejlevnější letenka do Aucklandu je skvělou příležitostí. Panoramatu dominuje nejvyšší budova země – Sky Tower.

Použité fotografie: Chris Ford, Mpp26, Jan / Flickr.com