Tipy Letušky

7 velkých výletů nejen pro dvě romantičky

Vydáno 11. 3. 2016 | Letuška.cz Redakce
Propásli jste MDŽ? Nevadí, třeba stihnete dopřát si výlet na Den matek. Naše tipy ale berte s nadsázkou, stejně dobře se na všech místech budete cítit i s partnerem.

7 velkých výletů nejen pro dvě romantičky

image
Ve dvou se to dobře táhne. O to lépe, když vezmete svou spřízněnou duši na romantickou výpravu do neznámé krajiny. Popadněte svou kamarádku, maminku, babičku či dceru a dopřejte si trochu času probrat všechny dívčí věci. Vybrali jsme pro vás sedm zajímavých míst, kam se vypravit na dámskou jízdu. Nebo prostě dovolenou ve dvou.  
 

1. Dovolená v Biarritzu s Coco Chanel

image

Francouzské přímořské letovisko Biarritz bylo svého času hřištěm smetánky z Francie i nedalekého Španělska. Město leží pouze jedenáct kilometrů od španělských hranic, jsou v něm dvě luxusní kasina, zdobené paláce a nejluxusnější hotel Francie – Hotel du Palais. Není divu, že Coco Chanel si vybrala Biarritz pro otevření jednoho ze svých prvních butiků a také zde nějaký čas žila. Letenky do Biarritzu si můžete vybrat u nás na Letušce. Na pobřeží je nespočet krásných výhledů na moře, které svádí k pozorování západu slunce. Za vidění stojí místní kostely, například romantický Sv. Martin blízko pláže. Něco přes tři hodiny vám pak zabere výlet na jeden z nejkrásnějších hradů světa – pohádkový Carcassonne.

2. Sezona hudebních festivalů je tady!

image

Hudební festival Coachella v Kalifornii se stal v Americe i zahraničí pojmem. Jednak díky zvučnými jmény nabitému programu, ale také díky nezaměnitelnému stylu oblékání festivalových návštěvníků. Zejména dívky se ve festivalové módě opravdu vyžívají – tradiční Coachella outfit se skládá z džínových kraťasů do pasu, bílého topu či koš