Tipy Letušky

7 velkých výletů nejen pro dvě romantičky

Aktualizováno 19. 9. 2019 | Letuška.cz Redakce
Propásli jste MDŽ? Nevadí, třeba stihnete dopřát si výlet na Den matek. Naše tipy ale berte s nadsázkou, stejně dobře se na všech místech budete cítit i s partnerem.

7 velkých výletů nejen pro dvě romantičky

image
Ve dvou se to dobře táhne. O to lépe, když vezmete svou spřízněnou duši na romantickou výpravu do neznámé krajiny. Popadněte svou kamarádku, maminku, babičku či dceru a dopřejte si trochu času probrat všechny dívčí věci. Vybrali jsme pro vás sedm zajímavých míst, kam se vypravit na dámskou jízdu. Nebo prostě dovolenou ve dvou.  
 

1. Dovolená v Biarritzu s Coco Chanel

image

Francouzské přímořské letovisko Biarritz bylo svého času hřištěm smetánky z Francie i nedalekého Španělska. Město leží pouze jedenáct kilometrů od španělských hranic, jsou v něm dvě luxusní kasina, zdobené paláce a nejluxusnější hotel Francie – Hotel du Palais. Není divu, že Coco Chanel si vybrala Biarritz pro otevření jednoho ze svých prvních butiků a také zde nějaký čas žila. Letenky do Biarritzu si můžete vybrat u nás na Letušce. Na pobřeží je nespočet krásných výhledů na moře, které svádí k pozorování západu slunce. Za vidění stojí místní kostely, například romantický Sv. Martin blízko pláže. Něco přes tři hodiny vám pak zabere výlet na jeden z nejkrásnějších hradů světa – pohádkový Carcassonne.

2. Sezona hudebních festivalů je tady!

image

Hudební festival Coachella v Kalifornii se stal v Americe i zahraničí pojmem. Jednak díky zvučnými jmény nabitému programu, ale také díky nezaměnitelnému stylu oblékání festivalových návštěvníků. Zejména dívky se ve festivalové módě opravdu vyžívají – tradiční Coachella outfit se skládá z džínových kraťasů do pasu, bílého topu či košilky, síťkované halenky a koruny z pestrobarevných květů. Coachella se koná vždy dva dubnové víkendy, termíny v sezoně 2016 připadají na 15. – 17. dubna a 22. – 24. dubna.

Pokud se vám nechce platit za letenky do USA, zůstaňte v Evropě, lépe řečeno: přesuňte se do Velké Británie. Hudební festival v Glastonbury je každoročním příslibem nespoutané zábavy. Již od svého založení v roce 1970 láká tisíce návštěvníků, v minulém roce festival navštívilo 175 000 lidí. Glastonbury Festival se na vás těší od 22. do 26. června 2016.

3. Blahodárná káva a lázně v Budapešti

image
Město na Dunaji se kromě obrovského množství památek může pyšnit i 127 termálními prameny. Každý den z nich vyvěrá zhruba 70 milionů litrů vody a ty plní něco přes třicet lázní a bazénů. Ve většině lázní se mluví pouze maďarsky a platí zde různá zvláštní pravidla, doporučujeme proto začít svůj relax v těch známějších z nich. Například nejstarším lázeňským hotelem Gellért, jehož podmanivá krása a všudypřítomná aura klidu zláká k odpočinku a lenošení snad každého. Hotel je vyzdoben v okázalém secesním stylu a mezi hlavní lákadla patří venkovní bazén s vlnobitím a perličková koupel. Pokud si chcete dopřát opravdové uvolnění, vyzkoušejte Královské lázně z 16. století. Výhodou je, že zde nebudete potřebovat plavky – dle tradice se do těchto lázní vstupuje bez jakéhokoliv oblečení. Nemusíte se bát nepříjemného okukování, lázně jsou totiž pro muže a ženy přístupné v odlišné dny. Přečtěte si další tipy na dovolenou v lázních.   
 
A když už budete plni dojmů, odměňte se za úspěšnou relaxaci dobrou kávou v některém z designových podniků – Budapešť v posledních letech slaví velké obrození kavárenské kultury a při toulkách tak narazíte na velmi stylové kavárny. Doporučujeme například kavárnu Fekete, která se nachází uvnitř krásného dvorního traktu. Další z vyhledávaných podniků je Tamp & Pull Espresso Bar, kde se o vás postarají profesionální baristé v příjemném prostředí. Pokud se do Budapešti vypravíte v létě, určitě zamiřte alespoň na jeden den na Sziget festival – jednu z nejlepších hudebních akcí v Evropě.
 

4. Nákupy v Miláně

image
Milán je tepající módní metropolí stmelující známé módní značky, progresivní mladé designery i úplně nová kreativní studia. Snad nikde jinde není přechod nových trendů z mol na ulice tak plynulý. Letenky do Milána vás přenesou do módního ráje. Až budete dostatečně znaveni nakupováním, můžete navštívit některé z nespočtu milánských památek. Můžete například naživo vidět Poslední večeři od Leonarda da Vinciho, nebo navštívit kteroukoliv z desítek uměleckých galerií. Nemusíte nutně patřit k shopaholikům, či být módní kritičkou z povolání – milánský vzduch je prosycený módou a atmosféra města vás snadno strhne k nakupování. Které nákupní galerie určitě neminout? 
 
Galleria Vittorio Emanuele II
Všudypřítomné sklo, kov a hladký mramor dělají z jednoho z nejstarších nákupních domů na světě učiněný chrám. Ve výlohách můžete obdivovat kousky od velkých jmen – Louis Vuitton, Prada i Versace. Galerii se také přezdívá „milánský obývák“ a potkáte zde byznysmeny v oblecích, babičky s psíky v kostýmcích nebo dámy sedící při kávě. Pokud si ale budete chtít dopřát kapučíno přímo v galerii, připravte si nejméně deset euro. 
  • Adresa: Mezi Piazza del Duomo a Piazza della Scala
Il Savagente
Tři patra módy pro muže a ženy, pečlivě tříděné dle barev i stylu – to je galerie Il Savagente. V tomto nákupním domě najdete oblečení snad pro každou příležitost, možná i proto jeho jméno v překladu znamená „zachránce“. 
  • Adresa: Via Fratelli Bronzetti 16, East
Basement
Jak samotný název napovídá (Basement - Sklep), tento nákupní prostor budete muset hledat v podzemí. Najdete zde pouze dámské oblečení, zato se slevami 50 – 70 %. Najdete tu mimo jiné oblečení od značek Dolce & Gabana, Prada či Yves Saint Laurent. 
  • Adresa: Via Senato 15, Centre

5. Města schovaná pod štíty hor

image
Čas od času je potřeba úplně vypnout a pročistit hlavu od každodenních stresů. Jedním z nejlepších způsobů je