Tipy Letušky

10 impulzů k návštěvě: Maroko

Vydáno 2. 5. 2019 | Lokočová Linda
Letuška doporučuje zajímavá a dostupná místa na světě.

10 impulzů k návštěvě Maroka

Maroko - As-Sawira

Maroko je zemí, která láká velké množství cestovatelů nejen díky své architektuře, starobylé orientální kultuře ale také přírodě. Poznejte horské pásmo Vysokého Atlasu s nejvyšší horou Džabal Tubkal či nádherné narůžovělé soutěsky v údolí Todra. Z architektury vás jistě osloví UNESCEM oceněná tradiční opevněná vesnice Ait Ben Haddou. Překrásnou architekturou se též vyznačuje město Casablanca s dominantou mešity Hassana II.

Z Prahy přímé lety do marocké Casablanky

Maroko

Letecká společnost Air Arabia Maroc připravila pro letošní sezonu přímé lety z Prahy do marocké Casablanky. Za příjemné 4 hodiny letu se můžete sami přesvědčit, jak nádherné Maroko je. Potkáte zde přívětivé obyvatele a nasajete atmosféru největšího přístavu a města země.

Impulz č. 1: Královské město Marrákeš

Maroko - Marrákeš

Na úpatí Vysokého Atlasu se nachází hospodářské a kulturní centrum celé jižní části Maroka. Dodnes město chrání 7kilometrové hradby z červeného jílu, které byly postaveny v první polovině 12. století.

Tip: Náměstí Jemaa el-Fnaa je tradiční bazar, kde potkáte zaříkávače hadů a stánky s arabskými pochutinami.

Impulz č. 2: Medína v Marrákeši

Maroko - Marrákeš

Starobylé zdi, více jak 20 mohutných brán a centrální náměstí, to je ten pravý skvost, který láká návštěvníky marrákešské Medíny. Místní lidé zde stále žijí tradičním způsobem.

Tip: Obdivujte architektonicky vyšperkované mešity a paláce. Nechte se vtáhnout pouličními stánky s až prapodivnými věcmi.

Impulz č. 3: Královské město Rabat

Maroko - Rabat

Na pobřeží Atlantského oceánu se nachází hlavní město Marockého království. Najdete zde sídlo krále a vlády.

Tip: V Rabatu se nachází Ústav pro arabský jazyk, proto je zde i mnoho jazykových škol. Pokud se chcete naučit arabsky, Rabat je ideálním místem.

Impulz č. 4: Královské město Meknes

Maroko - Meknes

45 kilometrů hradeb vyrostlo ve „Zlatých časech Meknesu“, aby chránilo na 50 paláců sultána Moulaye Ismaila. A zlaté časy byly i jinak plodné. Jeho 8 žen a přes 500 konkubín mu celkem porodilo 1171 dětí a doteď drží světový rekord.  

Tip: Navštivte Mauzoleum Moulaye Ismaila. Jedná se o jedinou funkční svatyni v Maroku, kterou může navštívit úplně každý.

Impulz č. 5: Královské město Fès

Maroko - Fes

Nejstarší a nejvýznamnější ze všech čtyř královských měst Maroka. Medina města, Fes El Bali, je zapsána na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Výrobky z kůže a kovu, šaty z hedvábí, mozaikové kachličky nebo tkané koberce, to vše je typické pro město Fès.

Tip: Pořiďte si něco výjimečného z místního uměleckého řemesla.

Impulz č. 6: Pláže s jemným pískem v Agádíru

Maroko - Agadir

Vyhledávané turistické letovisko na pobřeží Atlantiku. Vysoké budovy, široké ulice, hotely, restaurace a kavárny, vše v evropském stylu. Marocké město, které s marockým životem má jen pramálo společného.

Tip: Projděte se po prostorné písčité pláži nebo upravených promenádách.

Impulz č. 7: Přístavní město As-Sawíra

Maroko - As-Sawira

Architektura opevněného přístavního města se zde kloubí s prvky evropskými a arabsko-muslimskými. Místní historické centrum se od roku 2001 pyšní zápisem na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Tip: Navštivte židovský hřbitov a bývalou židovskou čtvrť. Svého času zde žila početná židovská komunita. Nyní židovské obyvatelstvo města tvoří 3 občané.

Impulz č. 8: Hory Vysokého Atlasu

Maroko - Vysoký Atlas

Pohoří se táhne od západu na východ a odděluje saharskou část od středomořské části Maroka. Horské vesnice jsou stále osídleny Berbery. „Modří lidé“ zde udržují své původní tradice.

Tip: Výšlap na nejvyšší horu Vysokého Atlasu Džabal Tubkal zabere 4 až 6 hodin.

Impulz č. 9: Písečné duny v Merzouga

Maroko - Merzouga

Mezi největší písečná moře v oblasti patří písečná duna Chebbi. Nachází se zde také největší podzemní zásobárna čisté vody.

Tip: Slunce? Teplo? Nejlépe chutná tradiční matový čaj „Le Touareg“ právě v obložení písečných dun.

Impulz č. 10: Modré město Šafšawán

Maroko - Šafšawán

V severní části Maroka, v pohoří Ríf, se nachází „Chefchaouen“, neboli česky Šafšawán – Modré město. Bílo-modré fasády lákají celoročně tisíce turistů.

Tip: Vychutnejte si procházku mezi modro-bílými uličkami a zastavte se na něco dobrého z místní kuchyně.

Zájezdy pořádané Letuškou do Maroka

Maroko - Casablanca

Jak rezervovat zájezdy do Maroka