Tipy Letušky

10 impulzů k návštěvě: Maroko

Vydáno 2. 5. 2019 | Lokočová Linda
Letuška doporučuje zajímavá a dostupná místa na světě.

10 impulzů k návštěvě Maroka

Maroko - As-Sawira

Maroko je zemí, která láká velké množství cestovatelů nejen díky své architektuře, starobylé orientální kultuře ale také přírodě. Poznejte horské pásmo Vysokého Atlasu s nejvyšší horou Džabal Tubkal či nádherné narůžovělé soutěsky v údolí Todra. Z architektury vás jistě osloví UNESCEM oceněná tradiční opevněná vesnice Ait Ben Haddou. Překrásnou architekturou se též vyznačuje město Casablanca s dominantou mešity Hassana II.

Z Prahy přímé lety do marocké Casablanky

Maroko

Letecká společnost Air Arabia Maroc připravila pro letošní sezonu přímé lety z Prahy do marocké Casablanky. Za příjemné 4 hodiny letu se můžete sami přesvědčit, jak nádherné Maroko je. Potkáte zde přívětivé obyvatele a nasajete atmosféru největšího přístavu a města země.

Impulz č. 1: Královské město Marrákeš

Maroko - Marrákeš

Na úpatí Vysokého Atlasu se nachází hospodářské a kulturní centrum celé jižní části Maroka. Dodnes město chrání 7kilometrové hradby z červeného jílu, které byly postaveny v první polovině 12. století.

Tip: Náměstí Jemaa el-Fnaa je tradiční bazar, kde potkáte zaříkávače hadů a stánky s arabskými pochutinami.

Impulz č. 2: Medína v Marrákeši

Maroko - Marrákeš

Starobylé zdi, více jak 20 mohutných brán a centrální náměstí, to je ten pravý skvost, který láká návštěvníky marrákešské Medíny. Místní lidé zde stále žijí tradičním způsobem.

Tip: Obdivujte architektonicky vyšperkované mešity a paláce. Nechte se vtáhnout pouličními stánky s až prapodivnými věcmi.

Impulz č. 3: Královské město Rabat

Maroko - Rabat

Na pobřeží Atlantského oceánu se nachází hlavní město Marockého království. Najdete zde sídlo krále a vlády.

Tip: V Rabatu se nachází Ústav pro arabský jazyk, proto je zde i mnoho jazykových škol. Pokud se chcete naučit arabsky, Rabat je ideálním místem.

Impulz č. 4: Královské město Meknes

Maroko - Meknes

45 kilometrů hradeb vyrostlo ve „Zlatých časech Meknesu“, aby chránilo na 50 paláců sultána Moulaye Ismaila. A zlaté časy byly i jinak plodné. Jeho 8 žen a přes 500 ko