Tipy Letušky

Barcelona přivítala léto ohňostroji a výbuchy petard

Vydáno 23. 6. 2015
O nejkratší noci v roce se obyvatelstvo Barcelony rozdělí. Místní usedlíci, kteří mají rádi svůj klid, z metropole zmizí. Ti, kteří preferují ruch, show a divokou zábavu, do města naopak míří. Barcelonu i letos rozzářily ohně při festivalu Sant Joan. Byla to krásná podívaná. A příští rok bude zase!

Do Barcelony zamířili ohňostrůjci. Festival Sant Joan byl plný jisker

image

Autentická atmosféra letošního festivalu. Foto: Jordi Cano

Brno má svůj Ignis Brunensis – mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů, Barcelona má svátek Sant Joan. V Brně soutěží mezinárodní týmy pyrotechniků, nebe nad katalánskou metropolí každý rok rozzáří i amatéři. Připravili jsme pro vás přehlídku čerstvých fotografií z letošního ročníku. Letos už festival Sant Joan nestihnete, ale berte to jako dobrý tip na výlet v červnu 2016. Letenky do Barcelony si můžete rezervovat na Letušce. 

Co je svátek Sant Joan

image

Svátkem lidé vítají slunovrat a začátek léta. Koná se vždy o nejdelším dni v roce. Slunce je symbolem plodnosti a přináší hojnost a Katalánci věří, že právě v tento den – a tuto magickou noc – má největší sílu. Rodiny i skupinky přátel dlouho do noci sedí na pláži a pozorují světelnou podívanou, která se odehrává nad městem. 

Autentická atmosféra letošního festivalu. Foto: Steven Ballegeer

Jak si užít Sant Joan

image

Festival si můžete užít v ulicích, v baru, na vyhlídce nad městem nebo na pláži. Akci doprovází řada koncertů a kulutrních akcí. Přesný plán světelné show ale neexistuje, ohně a show vznikají spontánně a v hojném počtu po celém městě. Pokud vám nestačí pohled z dálky, ale chtěli byste být v centru dění, během dnes si vyhlédněte místo, kde se staví odpaliště. Je pravděpodobné, že odtud se budou po setmění petardy nebo rachejtle i odpalovat.

Autentická atmosféra letošního festivalu. Foto: Swim_94131