Tipy Letušky

Řím, Haag, Barcelona: Jak se dostat za pár euro na pláž

Vydáno 24. 5. 2016 | Letuška.cz Redakce
Až vás přestanou bavit pamětihodnosti Barcelony, Říma nebo Haagu, zajeďte si městskou hromadnou dopravou na pláž, cesta stojí pár eur.

Řím, Haag, Barcelona: Jak se dostat z centra na pláž

Proč nespojit návštěvu metropole s brouzdáním ve slané vodě? Užijte si v Barceloně, Římě nebo Haagu památky a potom se jděte projít na pláž. Vybrali jsme tři města, odkud se dá dostat snadno městskou hromadnou dopravou.  

Pláž v Haagu s typickým krytým molem

image

V Haagu žije podobný počet obyvatel jako v Brně a město rozhodně doporučujeme k návštěvě. Navštivte třeba velmi zajímavou galerii Mauritshuis, kde je vystaven známý Vermeerův obraz Dívka s perlou. Haag je sídlo nizozemského panovníka, parlamentu a vlády, avšak hlavním městem Nizozemského království je blízký Amsterdam, kam si lidé hledají letenku nejčastěji. Příjemné nizozemské město leží na pobřeží Severního moře a na městské pláži najdete mnoho zábavy. Jestli máte rádi divočejší a chladnější Severní moře, nasedněte přímo v centru na tramvaj číslo 1 a jeďte až na konečnou do stanice Scheveningen Noorderstrand, přejdete písečnou dunu a jste tam. Jedna cesta až na pláž stojí 2.60 eur. 


Jak se dostat z Haagu na pláž

  
  • Tramvají přímo z centra. Linek vede na pláž více. Přímo z centra jeďte zhruba dvacet minut tramvají na konečnou do stanice Scheveningen Noorderstrand. Více informací i městské hromadné dopravě v Haagu najdete ZDE

Dva tipy, jak si užít Haag

  
  1. Fotky architektury. V Haagu můžete sledovat, jak citlivě se dá zakomponovat moderní architektura do historického města. Fotografie starých hanzovních domů s moderními výškovými budovami v pozadí patří k častým tématům fotografů. 
  2. Sleď s cibulí. Před budovou parlamentu ochutnejte nakládaného sledě s cibulí, pozor na racky, tohle místo si vyhlídli a vědí, že vždy něco uloví.    

Z Říma k moři příměstským vlakem 

image

Řím, to je dobré místo pro romantiky i milovníky antické histrorie. Letenky do Říma patří na Letušce k velmi oblíbeným, není se co divit, stojí pár stovek a let trvá chvíli. Až si budete chtít od turistů, kteří touží prohlédnout si Coloseum, odpočinout, nasedněte na vlak a vydejte se do Ostie na pláž. Římské předměstí Ostia leží pouhých 23 kilometrů od Říma se na břehu Tyrhénského moře, je známé díky přímořskému letovisku Ostia di Lido a archeologické oblasti Ostia Antica

Jak se dostat z Říma na pláž

  • Příměstským vlakem. Jízda trvá asi hodinu. Ze stanice Termini jeďte modrým metrem B směr Laurentina, vystupte ve stanici Piramide, odtud můžete jet vlakem do Ostia Lido a vystoupit na stanici Ostia Lido Centro. První vlak obvykle jezdí v 5.43 ráno, poslední večer odjíždí ve 21 hodin. Nebo vystupte z vlaku na konečné stanici Cristoforo Colombo. Odtamtud autobusem číslo 07, 061 nebo 062, který vás zaveze jižním směrem na velké písčité volné pláže, tzv. cancelli (kančeli). Pojedete asi 10 minut.

Dva tipy, jak si užít Řím

  
  1. Vatikánská muzea zdarma. Když letíte do Říma, nelze nenavštívit Vatikán, vždyť kdo by nechtěl vidět Sixtinskou kapli. Každou poslední neděli v měsíci můžete navštívit Vatikánská muzea zdarma. Pozor však na otevírací dobu, návštěva je možná pouze od 9 do 12.30 hodin. Pokud chcete vidět artefakty ze sbírek papežů vidět v jiné dny, doporučujeme vstupenky rezervovat dopředu online. Ověřte si předem na webu, zda nejsou svátky. Až vás unaví umění, vydejte se do římských podniků na jednu z pěti dobrot
  2. Starobylá čtvrť Trastevere. Křivolaké uličky, staré domy, úžasná atmosféra bývalé dělnické čtvrti vás nadchne. Najdete tu bleší trh i vchody do domů zaskládané květináči. Obyvatelé této městské části sami sebe považují za původní obyvatele Říma a dodržují starobylé tradice a zvyky. Více píšeme ZDE

Barcelonetu miluje celý svět 

image

Kolem jednoho kilometru dlouhá pláž Barceloneta je jedna z největších a nejznámějších písečných pláží ve městě. Barceloňané se sem jezdí bavit, pořádají pikniky, sportují nebo jen tak odpočívají. Zajímavé je, že dnes tolik oblíbená část města nebyla do roku 1992, kdy se zde konaly Olympijské hry, ničím jiným než zanedbanou post-industriální oblastí. Letenky do Barcelony najdete na Letušce. 

Jak se dostat v Barceloně na pláž

  • Jeďte metrem. Na barcelonské městské pláže se dostanete metrem, žlutou linkou L4. Vystoupíte na zastávce Barceloneta. Stačí vám obyčejná jízdenka, kterou koupíte za 1,45 eura.

Dva tipy, jak si užít Barcelonu

  
  1. Vydejte se Barcelony s dětmi. Katalánská metropole má nej, která zaručují zábavu: je tu moře, lodě, zvířata, kolotoč s výhledem a světoznámé mořské muzeum. Pokud i vy míříte do Barcelony s potomky, máme pro vás čtyři tipy, které stojí za to napsat do itineráře. Vice najdete ZDE
  2. I Barcelona má svou Vilu Tugendhat. Minimalistický Pavilion Barcelona je považován za perlu moderní architektury a navrhl jej stejný architekt jako brněnskou Vilu Tugendhat Ludwig Mies van der Rohe. Doporučujeme navštívit!

Použité fotografie: Littleaom, Sira Anamwong, Skyfish, LMspence, Lena Ivanova, Tichr / Shutterstock.com, Eve O. Lushion / Flickr.com