Tipy Letušky

Řím, Haag, Barcelona: Jak se dostat za pár euro na pláž

Vydáno 24. 5. 2016 | Letuška.cz Redakce
Až vás přestanou bavit pamětihodnosti Barcelony, Říma nebo Haagu, zajeďte si městskou hromadnou dopravou na pláž, cesta stojí pár eur.

Řím, Haag, Barcelona: Jak se dostat z centra na pláž

Proč nespojit návštěvu metropole s brouzdáním ve slané vodě? Užijte si v Barceloně, Římě nebo Haagu památky a potom se jděte projít na pláž. Vybrali jsme tři města, odkud se dá dostat snadno městskou hromadnou dopravou.  

Pláž v Haagu s typickým krytým molem

image

V Haagu žije podobný počet obyvatel jako v Brně a město rozhodně doporučujeme k návštěvě. Navštivte třeba velmi zajímavou galerii Mauritshuis, kde je vystaven známý Vermeerův obraz Dívka s perlou. Haag je sídlo nizozemského panovníka, parlamentu a vlády, avšak hlavním městem Nizozemského království je blízký Amsterdam, kam si lidé hledají letenku nejčastěji. Příjemné nizozemské město leží na pobřeží Severního moře a na městské pláži najdete mnoho zábavy. Jestli máte rádi divočejší a chladnější Severní moře, nasedněte přímo v centru na tramvaj číslo 1 a jeďte až na konečnou do stanice Scheveningen Noorderstrand, přejdete písečnou dunu a jste tam. Jedna cesta až na pláž stojí 2.60 eur. 


Jak se dostat z Haagu na pláž

  
  • Tramvají přímo z centra. Linek vede na pláž více. Přímo z centra jeďte zhruba dvacet minut tramvají na konečnou do stanice Scheveningen Noorderstrand. Více informací i městské hromadné dopravě v Haagu najdete ZDE

Dva tipy, jak si užít Haag

  
  1. Fotky architektury. V Haagu můžete sledovat, jak citlivě se dá zakomponovat moderní architektura do historického města. Fotografie starých hanzovních domů s moderními výškovými budovami v pozadí patří k častým tématům fotografů. 
  2. Sleď s cibulí. Před budovou parlamentu ochutnejte nakládaného sledě s cibulí, pozor na racky, tohle místo si vyhlídli a vědí, že vždy něco uloví.    

Z Říma k moři příměstským vlakem 

image

Řím, to je dobré místo pro romantiky i milovníky antické histrorie. Letenky do Říma patří na Letušce k velmi oblíbeným, není se co divit, stojí pár stovek a let trvá chvíli. Až si budete chtít od turistů, kteří touží prohlédnout si Coloseum, odpočinout, nasedněte na vlak a vydejte se do Ostie na pláž. Římské předměstí Ostia leží pouhých 23 kilometrů od Říma se na břehu Tyrhénského moře, je známé díky přímořskému letovisku Ostia di Lido a archeologické oblasti Ostia Antica