Tipy Letušky

Tip na netradiční adventní výlet: Plavba lodí z Vídně do Bratislavy

Vydáno 2. 11. 2015
Po Dunaji to z Vídně do Bratislavy trvá pouhých 75 minut. Co kdybyste navštívili tato dvě města právě v době adventu, kdy se obě města zahalí do sváteční atmosféry?

Tip na netradiční adventní výlet: Plavba lodí z Vídně do Bratislavy

image
Je čas naplánovat si čas pro sebe a ochutnat punč v jedné z evropských metropolí. A my pro vás máme tipy hned dva. Vídeňské trhy jsou vyhlášené, ale znáte ty bratislavské? A co kdybyste se mezi oběma městy projeli na lodi? Vychutnejte si jedinečnou vánoční atmosféru slovenského i rakouského hlavního města! V Bratislavě se můžete těšit na trhy, které se nacházejí přímo u Dunaje. Pokud cestujete dál, zdržte se s letenkou ve Vídni, dejte punč a na Slovensku si dopřejte na sádle smažené lokše s kysaným zelím. 
 

Odkud vyplouvá loď z Vídně do Bratislavy

image
  • Během adventu vyplouvá loď Twin City Liner každý pátek a sobotu přímo z náměstí Schwedenplatz ve Vídni.
  • Na Schwedenplatz vás zavezou dvě linky metra – U1 a U4. 
  • Odjezd z náměstí Schwedenplatz ve Vídni je v 15 hodin, loď připluje do Bratislavy v 16.15.
  • Zpáteční plavba z Bratislavy začíná ve 20 hodin, do Vídně loď dorazí v 21.30.
  • Plavby se konají od 20. listopadu do 19. prosince 2015.
  • Jedna plavba pro dospělého stojí 35 euro. Jízdenku si můžete objednat telefonicky

Kudy loď pluje a na co se můžete těšit

Z vídeňského Schwedenplatz-Marienbrücke pluje loď 12 kilometrů přes Dunajský kanál, a vyhne se tak jediné plavební komoře (Fredenau) mezi Vídní a Bratislavou. Po Dunaji se potom plaví průměrnou rychlostí 60 km/h (32,5 uzlů) asi 50 kilometrů do Bratislavy, kde zakotví v přístavišti pod Novým mostem u Starého Města. Hliníkový motorový katamarán pro 108 cestujících zvládne trasu mezi hlavními městy Rakouska a Slovenska za 75 minut. Je rychlejší než vlaky nebo autobusy. 
 

Tipy na advent 2015 ve Vídni

image
  • Albertina je povinná, stejně jako sacher. Každoročně se ve vídeňské Albertině koná velká výstava obrazů. Letos si můžete v několika sálech prohlédnout dílo Edvarda Muncha. Výstava trvá do 24. ledna 2016. Více informací na oficiálních stránkách galerie
  • Nákupy a zábava v Muzejní čtvrti. Od 5. listopadu na vás v Muzejní čtvrti na Museumplatzu čekají žhavé akce i v těch nejchladnějších zimních dnech. Postarají se o to speciální punčové kreace v ledových pavilonech, curlingová dráha a pestrý program od DJů až po nejrůznější akce. Designéři tu budou nabízet ke koupi předměty do interiéru, keramiku, sklo, módu a šperky. Otevřeno je od 6. listopadu do 23. prosince 2015 od pondělí do pátku mezi 16. a 23. hodinou. O víkendu začíná zábava už od 14 hodin. Vstup je zdarma. Více informací
  • Klimt/Schiele/Kokoschka a ženy. Další výstava, která stojí za to, tentokrát v zámku Dolní Belveder.