Tipy Letušky

Výpravy na místa, kde se točily scény ze slavných filmů

Vydáno 7. 12. 2015
Na malou chvíli si představte, že jste hlavní hvězdou velkofilmu a nechte kolem sebe obživnout příběhy ze stříbrného plátna. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých filmových lokací, scénář ideální dovolené je ale pouze na vás. Kamera, klapka, akce, letíme!

Leťte na Island a dál po stopách Jamese Bonda! Kde se točily další scény ze známých filmů?  

image
Také se vám tu a tam při sledování opravdu dobrého filmu zasteskne, že po jeho skončení na vás čeká nevyhnutelná realita všedního dne? Dopřejte si při cestování malou chvíli snění a vydejte se na místa, kde se natáčely slavné trháky a oceňované snímky. 
 

Vzhůru do bradavické školy čar a kouzel! (Londýn, Velká Británie)

image
Harry Potter, mladičký učeň kouzel s jizvou na čele, bojující se zlem – okouzlil v příbězích J. K. Rowlingové děti i dospělé, filmové zpracování řady fanoušků jen rozšířilo. Kouzelná dobrodružství Harryho Pottera a jeho přátel znovu ožívají ve filmových studiích společnosti Warner Bros v Londýně. Na stavbě jedinečné atrakce se podíleli architekti, kteří pracovali i na původních kulisách k oblíbené sérii. Projít se můžete třeba po slavném nástupišti devět a tři čtvrtě, kde na vás čeká kouřící parní vlak – Bradavický expres. Další z přístupných lokací je Příčná ulice, kouzelnická nákupní čtvrť překypující nevšedními suvenýry a jídlem, které je inspirováno filmovými pochoutkami. Letenky do Londýna patří na Letušce k nejvyhledávanějším. 
 

Co ještě můžete vidět na cestě po Velké Británii

Pokud budete mít času nazbyt, vydejte se i do Oxfordu. Některé záběry vznikly v místní univerzitě Christ Church College a v kostele Christ Church Cathedral. 
 

Přes galaxii za Star Wars (Medenine a Matmata, Tunisko)

image
Fanoušci epické hvězdné ságy Star Wars budou z dovolené v Tunisku jistě nadšeni, nachází se zde totiž hned několik lokací, které si ve slavných filmech zahrály. Pokud jste někdy tajně toužili po životě ve vzdálené galaxii, nesmíte minout hotel Sidi Driss ve městě Matmata. V tomto neobvyklém ubytovacím zařízení můžete poobědvat v jídelně, kde jedl i hrdina ságy Luke Skywalker na fiktivní planetě Tatooine. Ve městě Medenine najdete zase sousedství, ve kterém bydlel další z rodiny Skywalkerů – Anakin. Členité prostory starých sýpek byly ve filmu použity jako kulisy pro čtvrť otroků. Nejvíce budov z filmu rozpoznáte v městských částech Ksar Ouled Soltane a Ksar Medenine.
 

Co je