Cestujeme po světě

Jak se dostat z letiště do Říma? Autobusem, vlakem nebo taxíkem

Vydáno 23. 11. 2015 | Letuška.cz Redakce
Milujeme Řím! Pro návštěvu starobylého města s mnoha antickými památkami najdete vždy dobrý důvod.

Jak se v Římě dostat z letiště do centra

Můžete cestovat vlakem, autobusem i taxíkem. Jak na to?

 

Doprava z letiště Fiumicino (FCO)

Oficiální název je Letiště Leonarda da Vinciho Řím-Fiumicino, leží asi 30 km od Říma a má terminály 1, 2, 3 a 5.

Z letiště vlakem

Vlakové nádraží se nachází přímo v prostoru letiště, k nástupišti se dostanete pohodlně chodbou z terminálu. 

 • Leonardo Express. Přímý vlak z letiště jezdí non stop do stanice Termini. Odjíždí každou půlhodinu, ve špičce se interval mezi odjezdy krátí na 15 minut. Jízda trvá 32 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 14 eur.  
 • Linka FL1. Vlak jede po trase Fiumicino – Sabina a zastavuje v hlavních římských železničních stanicích (Tiburtina, Tuscolana, Ostiense, Trastevere). Odjíždí každou čtvrthodinu, v době svátků každou půlhodinu. Cena jízdenky podle doby označení od 8 eur. 

Z letiště autobusem

Můžete cestovat několika autobusovými linkami. 

 • Modré autobusy společnosti Cotral stojí u Terminálu 2, sledujte označení Regional Bus Station, zastavují ve stanicích Piazza dei Cinquecento, Tiburtina, Cornelia Station u trasy metra A, Eur-Magliana Station u trasy metra B. Cesta trvá zhruba 55 minut, jízdenky je možné koupit v předprodeji a v jednom směru stojí 5 eur.
 • Můžete cestovat i kyvadlovou dopravou Bus Shuttle. Hledejte bíložluté autobusy s výrazným nápisem. Za jízdu do stanice Termini zaplatíte od 6 eur. 

Z letiště taxíkem

 • Stanoviště taxíků najdete u Terminálu 1, 2, 3 a 5, podle dostupných informací by vás cesta například na Stazione Tiburtina měla stát 55 eur, na letiště Ciampino stojí jízda taxíkem zhruba 50 euro, na Porto di Civitavecchia zhruba 120 eur.

Doprava z letiště Ciampino (CIA)

Ciampino je obec na jihovýchod od Říma, na letiště přilétají převážně nízkonákladové společnosti. 

Vlakem

 • Nedaleko letiště se nachází vlakové nádraží Ciampino, kam se z letiště dostanete za 5 minut autobusem společnosti Atral, vyjíždí každých 30 minut. Vlak do stanice Termini jezdí každých 15 minut.

Z letiště autobusem

 • Pro dopravu do Říma doporučujeme využít autobus, linku provozuje například společnost Atral, jednosměrná jízdenka stojí 3,90 eur, zpáteční 6,90 eur, autobus jede do stanice Termini, nebo můžete cestovat s jinými firmami – například Cotral, Sit, Terravision nebo Schiaffini.

Z letiště taxíkem

 • Stanoviště taxíků najdete hned u vchodu, cena jízdy Ciampino–Stazione Tiburtina je podle dostupných informací zhruba 35 eur. Na letiště Fiumicino vás jízda taxíkem vyjde na 55 eur.  

Jak cestovat z letiště do dalších italských měst

Každý den můžete z římského letiště Fiumicino cestovat vlakem do dalších italských měst. Vlak jezdí dvakrát denně oběma směry. 

 • Bologna
 • Padova
 • Benátky

Použité fotografie: Aviopress, Affy Rahman, Keith Jones, archiv Letuška