Co se děje ve světě

Airbnb rozšiřuje své služby i o hotely a zavádí prémiový program pro své uživatele

Vydáno 26. 2. 2018 | Letuška.cz Redakce
zdroj: wearebound

Kalifornský startup Airbnb, přes který původně lidé pronajímali svá bydlení a cestovatelé v nich za příznivé ceny přebývali, rozšiřuje své pole působnosti a v jeho nabídce se nově objevují i hotely a luxusní nemovitosti. Hoteliéři a majitelé penzionů sice mohli již dříve přes platformu pronajímat pokoje, Airbnb nyní ale uvedlo vlastní hotelovou kategorii pro turisty, kteří nechtějí bydlet u někoho doma

Sám šéf společnosti Brian Chesky uvedl, že se firma rychle vyvíjí a její původní koncept už není aktuální, protože se Airbnb zvětšuje. “Máme mnohem víc než jen pokoje, sdílené i soukromé, a celé domovy,” řekl na konferenci s tím, že Airbnb nově nabídne svým uživatelům vyhledávací kategorie jako boutique hotelové pokoje, prázdninové domy, penziony a “unikáty” - mezi ty se řadí třeba domky na stromech, lodě, jurty a iglú. 

Dále Airbnb představilo věrnostní program “superguest”, tedy česky “superhost”, který navazuje na předchozí “superhost”, česky “superhostitel”. Superhostům se dostane nadstandardu v podobě vyzvednutí na letišti, slev, luxusních letových tříd i přístupu do salonků na letišti. Program dostal zelenou a odstartuje na jaře s prvními 10 tisíci cestovateli. Podle Cheskyho půjde o zcela nový způsob cestování.