Co se děje ve světě

Beer Yoga: Když se spojí příjemné s příjemným

Vydáno 19. 9. 2017 | Letuška.cz Redakce
Cvičit klasické asány a popíjet u toho pivo? Geniální nápad. Studio BierYoga vzniklo v roce 2015 v Berlíně, když se lektorky Jhula a Emily rozhodly, že skloubí dohromady své dvě velké vášně - jógu a pivo. Slovo dalo slovo a Bier Yogabyla na světě. Pivní jóga se rychle stala velkým trendem, a to nejenom v Berlíně, ale i v dalekém Bangkoku. Její stvořitelky své hodiny představují jako skvělou zábavu vhodnou na oslavy, festivaly, spontánní venkovní akce a firemní večírky.

Jak beer yoga funguje a kde se s ní můžete setkat?

Od klasických lekcí jógy se ty pivní nemohou lišit více - sice jde svým způsobem také o fyzickou činnost a duševní hygienu, narozdíl od tradiční jógy se ale na pivních lekcích uvolníte spíše smíchem, komunikací s ostatními cvičenci a popíjením zlatého moku, než hlubokými nádechy za zvuků pomalé, tiché hudby.

Nelze tedy říct, že na sobě po několika lekcích pivní jógy pocítíte první výsledky - že vás přestanou okamžitě bolet záda, kila půjdou dolů a bicepsy budou den ode dne pevnější. Rozhodně jde ale o zážitek, který vám udělá lepší den (ne-li týden), o to víc, pokud ho budete sdílet se svými přáteli.

V současné době Emily a Jhula nedávají veřejné lekce, nápad se ale rychle rozšířil do celého světa - třeba v Bangkoku funguje studio Brew Yoga, které byste rozhodně měli během svého thajského výletu navštívit. A koneckonců, je pravděpodobně jen otázkou času, kdy se takové studio pivní jógy otevře i ve vašem městě, tak mějte oči na stopkách. A na zdraví!

foto: BierYoga archiv