Co se děje ve světě

Milán není jen móda! Navštivte velkolepou výstavu Leonarda da Vinciho

Vydáno 7. 4. 2015
Milán je druhé největší italské město, známé centrum obchodu, bankovnictví a módy. V La Scale zpívají nejslavnější pěvci světa, fanoušci fotbalu oslavují hráče z fotbalových klubů AC a Inter Milán. Letenky do Milána patří i z těchto důvodů k nejvyhledávanějším. Máme pro vás tip na výstavu kreseb geniálního umělce Leonarda da Vinciho, která je k vidění až do konce října 2015.

V Miláně není jen móda, zajděte si na výstavu The Mind of Leonardo da Vinci

image

Matematická sekce. Foto: archiv Veneranda Biblioteca Ambrosiana

Zajímavá výstava v Miláně! Hned na dvou místech v druhém největším italském městě můžete vidět ukázku z velkolepého díla renesančního všestranného umělce Leonarda da Vinciho. Pokud máte letenky do Milána, neváhejte si výstavu napsat do seznamu co je třeba vidět. Výstavní cyklus s názvem Codex Atlanticus je oslavou talentu slavného florentského umělce. Výstava zajímavých kreseb bude otevřena až do konce října. 

Výstava uchvátí i nadšence do létání 

image

Sekce studií o letání. Foto: archiv Veneranda Biblioteca Ambrosiana

Codex Atlanticus je největší sbírka kreseb a spisů Leonarda da Vinciho, která je uložena od roku 1639 v milánské Biblioteca Ambrosiana Veneranda. Skládá se z 1119 velkých listů vázaných ve 12 svazcích. Codex je svědectvím o obrovské umělecké kapacitě jednoho z největšího geniů na světě. Zahrnuje dílo, které da Vinci vytvořil za více než 40 let plodného uměleckého života v období 1478 – 1519. Studie se týkají různorodých témat – zahrnují poznámky a kresby z oblasti matematiky, astronomie, optiky až po kuriózní a futuristické projekty včetně hydraulických čerpadel, padáků a válečných strojů.

Jak na výstavu Leonarda da Vinciho

  • Výstava je na dvou místech současně. Pěšky jsou vzdáleny zhruba 15 minut chůze. 
  • Můžete navštívit obrazárnu Pinacoteca Ambrosiana na adrese Piazza Pio XI, 2.
  • A potom se přesunout do Basilica of Santa Maria delle Grazie na Via Caradosso, 1. 
  • Vstupenka na obě části stojí 20 eur. 
  • Výstava je otevřena od března do konce října 2015. 
  • Více o výstavě Leonarda da Vinciho