Co se děje ve světě

Vyleťte za muzikou: DOWN THE RABBIT HOLE v Holandsku

Vydáno 18. 5. 2017 | Letuška.cz Redakce
image

Léto se nezadržitelně blíží a s ním i jedno z nejzábavnějších období roku - doba hudebních festivalů! Hudba, všichni v dobré náladě, často bizarní doprovodné akce, cpaní se více či méně zdravými pochutinami ve dvě v noci po jednom z koncertů, spaní ve stanu, spaní kdekoli jinde…a hlavně ta hudba. Ať už jste ostřílenými festivalovými matadory, nebo jste na vážkách, máme pro vás plán. Opusťte rodnou kotlinu a vyražte za hudbou do světa - pro začátek postačí Evropa. Podle poměru kvalita-zábava-místo-cena jsme vybrali nejzajímavější akce letošní sezony. Kupujte letenky, balte krosny a vyleťte za muzikou!

DOWN THE RABBIT HOLE, NIZOZEMSKO

23.-25.6., Wijchen

Zen. Dobrodružství. Surrealistický zážitek. Těmito slovy by se dal popsat komorní festival v lesích u nizozemského městěčka Wijchen. Ačkoli se na podobné akce jezdí především kvůli hudbě, Down the Rabbit Hole by si vystačil klidně i bez interpretů. Ráno po probuzení se cvičí jóga, přes den můžete ochutnávat kuchyně z celého světa, křepčit v lese nebo si jít zaplavat - festivalové maximum je navíc 15 000 lidí, takže nehrozí, že se na vás nedostane. Navíc i line-up je prvotřídní - především máte-li rádi kvalitní kytarovky, elektronickou hudbu a oceníte DJs za pultem. 

co z line-upu určitě nevynechat

Moderat, Cage the Elephant, Nicolas Jaar, Father John Misty,

Bonobo, Temples, Roosevelt, Trentemøller, De la Soul

Tash Sultana, Warpaint

kde a za kolik koupím lístek?

Na oficiálních stránkách jsou lístky stále ještě k dispozici - momentálně stojí kombinace vstupenek na festival a do stanového městečka cca 3750 Kč. 

jak se na Down the Rabbit Hole dostanu? 

Můžete letět prakticky kamkoli do Nizozemska, nejvýhodněji vás však vyjde cesta do Eindhovenu. Přejeďte z letiště do centra, odkud vás odveze vlak do města Wijchen. A tady vaše cesta končí, přímo do festivalového areálu se dostanete s oficiálním DTRH autobusem, který mají všichni účastníci zdarma. 

zdroj foto: Down The Rabbit Hole