Co se děje ve světě

Zmenšený svět na Times Square: Objevte novou atrakci na Manhattanu

Vydáno 19. 9. 2017 | Letuška.cz Redakce

Manhattan jako na dlani, dvoumetrová Eiffelovka nebo funkční futuristické letiště o rozloze pár metrů? Nově otevřená atrakce v New Yorku Gulliver’s Gate přináší jedinečný zážitek, který vás provede doslova celým světem 87krát menším než ve skutečnosti.

Na tvorbě miniatur se podílely týmy z celého světa, jež kromě tradičních technik a materiálů použily i 3D tiskárny a videomapping, díky čemuž mohl vzniknout jeden z největších projektů svého typu na světě.

Gulliver’s Gate navíc nepředstavuje jen statické modely světových památek, miniaturní města zde skutečně “ožívají”. Tvůrci si pro návštěvníky připravili i detaily k pobavení, například polonahé povaleče chytající sluníčko na požárních schodech na Manhattanu nebo sprejery v tunelu metra. Každý návštěvník si navíc může nechat na 3D tiskárně nechat vytisknout svou mini podobiznu, kterou potom postaví mezi další obyvatele zmenšeného světa na Times Square.

Tvůrci expozici zpřístupnili veřejnosti v úterý 9.května. Otevřená je denně, neděle až čtvrtek od 10 do 19 hodin, v pátek a sobotu až do 22 hodin. Základní vstupné činí 36 dolarů, děti mladší dvanácti let a důchodci nad 65 let zaplatí 27 dolarů.

Letenky do New Yorku  hledejte s Letuškou. 

foto: Gulliver's Gate archiv