Praktické informace

Jak zabalit lyže nebo snowboard do letadla

Vydáno 2. 1. 2016
Pamatujete si ještě na barevné látkové lyžařské vaky se šňůrkou? Tak jsme balili lyže před 20 a více lety. Vzpomínejte na ně s láskou a nostalgií a pořiďte si nový vak nebo box.

Jak zabalit lyže nebo snowboard do letadla

Cestujete s lyžařskou výbavou letadlem? Chcete si své sportovní vybavení v pořádku vyzvednout a užít si v cíli cesty lyžování? Máme pro vás několik tipů pro bezpečnou přepravu lyžařského vybavení. A pochopitelně – levné letenky kamkoliv si budete přát. 

Tipy, jak zabalit lyžařskou výstroj

  1. Kupte si speciální box nebo vak na lyže. Box by měl být vybaven kolečky a měl by mít nastavitelnou délku. Lze vybrat textilní nebo skořepinový plastový. Poradíme vám, jak vybrat správný box na lyže do letadla.
  2. Lyže, snowboard i mazací soupravu mějte čisté. Před návratem domů vždy očistěte lyže i veškeré vybavení pro mazání – wax set. Zápach by vás u letištní kontroly mohl zdržet. 
  3. Návody k použití nechte přeložit. Pokud vezete speciální vosky, doporučujeme mít po ruce i překlad návodu k použití. Bude se hodit, pokud letíte na místa, kde angličtina není úředním jazykem.  
  4. Dejte o vašich lyžích vědět dopředu. Informujte dopředu aerolinky nebo prodejce letenek, že cestujete s lyžařským vybavením.
  5. Vše dobře upevněte a zafixujte. Vaše vybavení i ve speciálním boxu dobře upevněte popruhy, výbava bude ve větším bezpečí. Dobře poslouží i obyčejná páska. 
  6. Do obou konců obalu nacpěte svetr. Lépe ochráníte nejen špičky lyží nebo snowboardu.
  7. Hlídejte si limit zavazadel. Každé sportovní vybavení se řídí zvláštními pravidly. Obecně platí, že zdarma můžete letecky přepravit jednu lyžařskou výbavu do 15 kg.