Tipy Letušky

Dovolená v Jordánsku

Vydáno 15. 10. 2021 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje možnost, jak na dovolenou v Jordánsku.

Na dovolenou v Jordánsku budete dlouho vzpomínat. Máme tipy, co vidět a zažít

Jordánsko

Září a říjen i březen až květen. To jsou ideální měsíce, kdy se vydat na dovolenou do okouzlujícího Jordánska. Je tedy nejvyšší čas zjistit, co vás v něm čeká!

Do Jordánska se můžete vydat na vlastní pěst, ale pokud si chcete být jistí, že vás na Blízkém Východě nic nemile nepřekvapí, bude lepší odletět na tuhle dovolenou se specializovanou cestovní kanceláří, jako je např. ta moje, protože Jordánsko znám křížem krážem.

Bezpečnost

Jordánsko

K nejčastějším otázkám ohledně Jordánska patří ta, jak je na tom tato krásná země s bezpečností. Já to dávno vím, ale spousta cestovatelů je během návštěvy i po ní potěšena, protože v Jordánsku je bezpečno a obecná kriminalita je na velmi nízké úrovni. Turistické atrakce jsou takřka bez rizika. Jediné oblasti, kterým doporučuji se vyhnout, jsou ty u hranic se Sýrií a Irákem.

Jordánsko je sice poměrně malé, nicméně příroda je tu okouzlující a nenechá vás na pochybách, že jste se vydali prozkoumávat tu správnou zemi. Najdete tu pouště a polopouště, úrodný pás podél Jordánu, Mrtvé moře i skalní kaňony a rokle.

Co byste měli v Jordánsku vidět a zažít?

Jordánsko

Jordánsko vám samo o sobě nabídne pestrý program. Jako ochutnávku jsem pro vás vybral 5 míst, která vás okouzlí a jejichž návštěvu rozhodně oceníte.

Ammán

Jordánsko

Ammán je od roku 1948 hlavním městem Jordánska a má za sebou několik tisíc let existence. Zmínku o něm najdete i v Bibli jako o „městě dětí ammónových“.

Zároveň je i tím největším jordánským městem a své návštěvníky nikdy nezklame. Říká se o něm, že je to jedno z nejkrásnějších měst Blízkého Východu a já můžu jedině souhlasit.

Jsem si jistý, že se vám bude líbit jak moderní, tak historická část. K nejzajímavějším místům patří například římský amfiteátr, náměstí krále Fajsala, Citadela, Byzantský kostel, Ummajadský palác nebo Herakleitův chrám.

Jeho úžasnou atmosféru si můžete užít na tradičních trzích, a dokonce vím o jednom skrytém, jen pro místní. Rád vám ho ale ukážu!

V Ammánu se vždy ubytovávám v hotelu v centru města s názvem Amman Pascha. Vlastní ho můj známý Palestinec Amman, který tu zaměstnává lidi v těžkých životních situacích, a dokonce se tu stará i o zvířata, která to potřebují – například o želvy, veverky nebo králíky. Na návštěvníky tu zase čeká možnost vyzkoušet klasické turecké lázně. A to je něco!

Petra