Tipy Letušky

Nejlepší golfová hřiště v Evropě

Vydáno 15. 5. 2024 | Letuška.cz Redakce

Skotsko

Skotsko golf

Existuje mnoho teorií o původu golfové hry. Někteří věří, že hra vznikla v Nizozemsku ve 13. století, zatímco jiní odborníci připisují počátek této hry Číně kolem roku 60 našeho letopočtu. My však zůstáváme zastánci klasické verze, podle které je hra golf, jak ji dnes chápeme, dílem skotských pastýřů, rámovaným úžasnou skotskou krajinou. Je známo, že slovo „golf“ bylo poprvé oficiálně zmíněno v 15. století. Popularita tohoto sportu se začala v 16. století postupně rozšiřovat po celé Evropě. Král Karel I. tuto hru přivezl do Anglie a Marie, skotská královna, ji představila ve Francii.

Golf se stal oficiálním sportem, když byl v roce 1744 v Leith ve Skotsku založen první klub se soutěžemi a cenami. První golfové hřiště pak vzniklo v roce 1764 ve St. Andrews a byly stanoveny uznávané standardy hry. Zvolením našich turistických balíčků si budete moci užít hru na královských golfových hřištích Skotska, zažít na vlastní kůži historii golfu a ponořit se do úžasné atmosféry vzniku této hry.

Inverness a Royal Dornoch  

Skotsko golf

Skotsko je kolébkou golfu, a proto se zde každý rok vydávají golfisté z celého světa, aby vzdali čest golfovému bohu. Skutečné Skotsko však poznáte pouze na Vysočině. Nabízíme 4 golfové hry na hřištích Royal Dornoch GC, Brora, Tain a Golspie. Program zahrnuje návštěvu dějiště bitvy u Cullodenu, historického hradu Urquart, útulného městečka Inverness a nádherného hradu Dunrobin. Po golfu vám vřele doporučujeme ochutnávku whisky v palírně Glenmorangie, kde můžete ochutnat nejlepší druhy jednosladové whisky. Naši odborníci pro vás vyberou ty nejlepší restaurace a hospůdky.

POptejte zde

Edinburgh a Duff House Royal Golf club

Skotsko golf

Edinburgh je hlavním městem Skotska a je jedním z nejkrásnějších evropských měst. Najdete zde jedinečnou architekturu, díky níž si Staré a Nové město vysloužilo status světového dědictví a dostalo se pod ochranu UNESCO. Zveme vás na prohlídku historického města a jeho památek. Noční život v Edinburghu se odehrává v mnoha klubech a na tanečních parketech, které vám vybereme podle vašeho přání. Po prohlídce Edinburghu se vydáme na golf do St. Andrews na slavné golfové hřiště St. Andrews Links. Program zahrnuje 4 hry na třech historických královských hřištích – St. Andrews Links, Duff House Royal Golf Club a Royal Tarlair, také vás při návštěvě palírny čeká ochutnávka nejlepších jednosladových whisky AnCnoc.

POptejte zde

Irsko

Irsko golf

Irsko je jedním z nejkrásnějších míst na světě pro hraní golfové hry. Pokud jste ještě neměli příležitost popíjet čaj s členy královské rodiny, proč byste si tedy místo toho alespoň nezahráli golf v královském klubu? V Irsku najdete mnoho golfových hřišť, celkem asi 300, ale královská hřiště zůstávají pro milovníky tohoto sportu nejlepší volbou, jsou nezasáhnutá časem. Mezi nimi je například Royal Dublin, které bylo navrženo legendou golfového designu Harrym Coltem ve 20. letech 20. století. Pro mnoho znalců golfového umění je Irsko nedílně spojeno s golfovým klubem Royal Portrush, který se pro mnoho sportovců stal téměř svatyní. Hrát na tomto hřišti je snem mnoha golfistů, a my vám můžeme pomoci tento sen uskutečnit. Když mluvíme o královských hřištích v Irsku, nemůžeme opomenout další poklad – nejstarší golfový klub Royal Belfast. Hřiště se nachází u Belfastu a zabírá 140 akrů. Jedná se o parkové hřiště ve skvělém stavu s luxusním klubovým domem, obrovskými letitými stromy, nejrůznějšími bunkry a romantickým výhledem na záliv. V našich speciálních nabídkách pro Irsko si můžete splnit všechny své sny golfisty.

Dublin, Cork a Royal Dublin

Irsko golf

Irsko je velmi krásná země, ne nadarmo je považováno za útočiště elfů a víl. Je také pravlastí nejlepší whiskey a nejlepšího piva. Náš program vás na tři dny zavede do hlavního města Irska, překrásného Dublinu. Nejenže budete mít možnost seznámit se s historií města, prohlédnout si všechny památky, ve vyhlášených hospodách ochutnat whiskey a pivo, ale také si zahrajete golf. Jedním z největších skvostů je Royal Dublin Golf Club na břehu Irského moře. Klub byl založen v roce 1885 a pyšní se titulem Royal. Po dvou hrách na dublinských hřištích je naším cílem oblast národního parku Killarney. Čekají vás tři kola golfu na nádherných hřištích tohoto regionu, které jsou mezi golfovými profesionály vysoce ceněny. Ve volném čase navštívíte hlavní irské památky – města Cork a Killarney, Old Weir Bridge (Starý most přes jez) a hrad Blarney, kde můžete políbit zázračný kámen Blarney Stone, stejně jako to udělal Winston Churchill v roce 1912. Čeká vás také ochutnávka nejlepších jednosladových whiskey v palírně Jameson. Naši odborníci pro vás vybrali skvělé restaurace a hospody.

POptejte zde

Royal Links & Whiskey Trails: Golfová dovolená v Severním Irsku

Irsko golf

Zažijte vzrušení z hraní golfu v Severním Irsku uprostřed úchvatných krajinných scenérií a krásných hřišť během 6denního pobytu. Prozkoumejte Belfast a jeho ikonické Muzeum Titaniku a ponořte se do námořní historie. Vychutnejte si poctivá jídla v historických hospodách po celém Severním Irsku a ochutnejte tradiční pokrmy. Využijte příležitost navštívit ikonickou destilérku Bushmills a ponořte se do světa výroby whiskey. Zažijte královské dědictví golfu ve třech prestižních Královských golfových klubech: Royal Portrush, Royal County Down a Royal Belfast. Tyto ikonické kluby nabízejí nejen světově proslulá hřiště, ale také představují bohatou historii královské podpory a tradici mistrovství v golfu. Nabízíme pohodlné transfery pro libovolnou velikost skupiny, poskytujeme služby jak pro individuální turisty, tak pro skupiny přesahující 20 osob.

POptejte zde

Španělsko

Španělsko golf

Španělsko, ačkoli zde nejsou královské golfové kluby, nabízí pro tuto hru skutečně královské podmínky. Golf tu můžete hrát celý rok – slunce, palmy, moře, středověké hrady, hory a bílá města dělají ze Španělska skutečnou golfovou královnu Evropy. A Marbella, nacházející se na jihu Španělska, je mekkou golfu. S našimi speciálními nabídkami pro Španělsko můžete spojit sportovní aktivity se všemi radostmi, které tato jižní země nabízí: koupání v moři nebo lenošení na sluníčku, jídlo na trzích či v michelinských restauracích, ubytování v pětihvězdičkových hotelech nebo pronájem apartmánů, návštěva koncertů pod širým nebem nebo místních muzeí. Pro skutečné znalce jsme připravili balíček s designovými hřišti od známých golfových architektů, jako jsou například Real Club Valderrama a Real Club de Golf Sotogrande od Roberta Trenta Jonese, Club de Golf Finca Cortesin a La Reserva Club Sotogrande od Cabella Robinsona, Aloha Golf Club od Javiera Arany a mnoho dalších.

Slunečné Puerto Banús, Málaga

Španělsko golf

Golfoví nadšenci navštěvující Marbellu se mohou ponořit do ideální kombinace krásných hřišť a slunečných krajin, čímž se destinace stává ideálním místem pro jedinečný golfový pobyt. Ubytujte se ve skvělém hotelu Occidental Puerto Banús 4****. V balíčku jsou zahrnuty veškeré přepravy na golfová hřiště a na letiště. Pro tento balíček jsme vybrali nádherná hřiště, jako jsou Villa Padierna Flamingos, Alcaidesa Links či Atalaya Old. Večer po golfovém dni najdete mnoho různých zábavných aktivit v malebném přístavním městě Puerto Banús.

POptejte zde

Neomezený golf ve Villa Padierna, symfonie odpočinku a elegance

Španělsko golf

Villa Padierna ve Španělsku nabízí luxusní zážitek spojující jedinečný odpočinek s golfem světové třídy. Ponořte se do elegantní atmosféry Villa Padierna a užijte si úchvatné golfové hřiště, které podtrhuje krásy okolí. Obnovte síly v lázních při odpočinkovém dni obklopeni malebnou krajinou Costa del Sol. Villa Padierna poskytuje unikátní pohostinnost a zajišťuje perfektní spojení odpočinku a golfového potěšení.

POptejte zde

Grand Hyatt La Manga Club Golf & Spa: Oceněný luxusní golfový resort v Evropě, Alicante

Španělsko golf

Grand Hyatt La Manga Club Golf & Spa, usazený v krásné oblasti Murcia ve Španělsku, nabízí výjimečný zážitek spojující luxusní ubytování s golfovým vybavením světové třídy uprostřed dechberoucí krajiny. Ponořte se do pečlivě udržovaných hřišť, která ladí s okouzlujícím španělským venkovem, a zároveň si užijte bezkonkurenčního ubytování ve 192 čerstvě zrekonstruovaných pokojích, včetně 6 apartmánů a 1 královského apartmá. Každý pokoj disponuje luxusním vybavením, jako jsou 65palcové Smart TV, malebný výhled buď na golfové hřiště nebo na bazén, či útulný balkon. Kromě toho máte k dispozici přístup k exkluzivním zařízením klubu Grand Hyatt. Nalaďte se na skvělé chutě v jedné z 11 restaurací hotelu, které nabízí širokou škálu lahodných pokrmů od gastronomických požitků v Amapole po širokou škálu středomořských chutí v Grand Hyatt Buffet. Poznáte všechny chutě Asie nebo si odpočinete v The Last Green v ruce s lahodnou kávou, občerstvením, pivem či koktejly. Uvolněte se a obnovte své síly v hotelovém wellness centru, které nabízí pestrou škálu lázeňských zařízení, včetně parních lázní, saun, ledové fontány a hydroterapeutických prostorů. Můžete také pokračovat ve svém cvičebním režimu ve fitness studiu a posilovně vybavené nejmodernější technologií.

POptejte zde

Jedinečný zážitek v hotelu Castillo Hotel Son Vida, Mallorca

Španělsko golf

Castillo Hotel Son Vida, ukotven majestátně v kopcích s výhledem na město Palma, vás zve do světa bezčasové elegance a luxusu. Tento ikonický hotel, postaven mezi středomořskými zahradami, vyčnívá velkolepostí a sofistikovaností, nabízející okouzlující směs historického šarmu i moderního vybavení. Po příjezdu budete přivítáni úchvatnou architekturou hotelu, charakteristickou výraznými věžemi a širokými terasami, evokující atmosféru majestátního hradu. Ubytování v Castillo Hotel Son Vida nabízí exkluzivní zážitek. Z 164 pokojů a apartmánů, které mají dechberoucí výhled na okolní krajinu či Středozemní moře, si určitě vyberete ten nejvhodnější právě pro vás. Každý elegantně zařízený pokoj disponuje luxusním nábytkem, pohodlnou postelí a moderním vybavením, aby zajistil pohodlný a harmonický pobyt.

Jídlo si můžete vychutnat v exkluzivních restauracích hotelu, kde špičkoví kuchaři připravují pestrou paletu gastronomických lahůdek inspirovaných místní a mezinárodní kuchyní. Ať už se jedná o středomořské speciality v gourmet restauraci nebo si užijete venkovní posezení s panoramatickými výhledy, každé jídlo je kulinářským zážitkem, který si budete pamatovat. K relaxaci a obnovení sil můžete využít exkluzivní hotelové wellness centrum, které nabízí luxusní lázeňské procedury, moderní fitness centrum a klidný venkovní bazén obklopený slunečnými terasami. Navíc hotel nabízí přístup na mistrovská golfová hřiště, včetně Son Vida, Son Muntaner a Son Quint, kde si užijete jedinečný golfový zážitek uprostřed nádherné krajiny Mallorky. Svým okouzlujícím prostředím, bezchybným servisem a nadstandardním vybavením slibuje hotel Castillo Hotel Son Vida dechberoucí zážitek pro náročné cestovatele, kteří hledají vrchol luxusu a noblesy na Mallorce.

POptejte zde