Tipy Letušky

Od května 2016 i v Praze! Zajímavosti o Superjumbu Airbus A380

Vydáno 18. 12. 2015
Lampička, masážní křeslo, noviny, automatické stahování okenní rolety, vlastní malý bar, sluchátka. I tak vypadá let první třídou obřím strojem Airbus A380. Od května létá pravidelně i z Prahy.

Zajímavosti o létajícím super slonovi Airbus A380

Jako Jumbo Jet pojmenovali lidé letoun Boeing 747, obřími rozměry připomínal slona. Superjumbo Jet je pochopitelně největší slon ze všech létajících slonů na světě. Letoun známý jako Superjumbo můžete od května pravidelně vídat vzlétat a přistávat na pražském letišti. Dvoupatrový Airbus A380 bude létat v barvách společnosti Emirates. Levné letenky do Dubaje si můžete rezervovat na Letušce.

10 nej o Airbusu A380

 1. Letoun je tak těžký, že se v Praze na letišti musel zpevnit povrch, aby se letadlo nepropadlo. Pražské letiště tedy prošlo nákladnou úpravou terminálu, aby sem mohl stroj A380 létat.
 2. Airbus A380 je největší současné osobní dopravní letadlo světa.
 3. Jen samotní cestující váží přes 40 tun. Paluba je rozdělena do dvou pater, letoun uveze 544 až 880 pasažérů.
 4. Sprcha, pak do baru na šampaňské, a do postele. Cestující si mohou vybrat ze tří cenových tříd. Nejdražší letenky jsou do jedné ze 14 soukromých kabinek v první třídě. Cestující mají k dispozici i luxusní sprchu a bar.
 5. Rozpětí křídel je téměř 80 metrů. Fenomenální běžec Usain Bolt uběhne 100 metrů za 9,58 vteřin, takže běh z jednoho konce křídla na druhý by trval přes dlouhých 7 vteřin. 
 6. Vzduch v kabině se recykluje každé dvě minuty.
 7. Letoun má tři vnější kamery, záběry jsou dostupné na obrazovce i cestujícím na palubě.
 8. Kromě dvou schodišť v přední a zadní části jsou v letadle i dva malé výtahy, slouží k přepravě jídel.
 9. Říká se, že letušky Emirates mají předepsanou barvu rtěnky. Přesvědčte se sami, až poletíte Superjumbem.
 10. Při přistání je třeba vnitřek letadla rychle ochladit a připravit pro další odlet. Tento proces můžete pozorovat i z letištního prostoru. Vnitřek kabiny mimo jiné silně ohřívají i obrazovky u každého sedadla.  

Lety z Prahy do Dubaje s Emirates

 • Přílet do Prahy bude podle letového řádu ve 13:30. Lety startují v květnu 2016.
 • Odlet z Prahy do Dubaje v 15:40.