Tipy Letušky

Tipy na Řím zdarma: Park, muzea ve Vatikánu a Pantheon

Vydáno 12. 4. 2016 | Letuška.cz Redakce

Tipy na Řím zdarma: Park, muzea ve Vatikánu a Pantheon

Zaletět si do Říma jen tak na dva tři dny s příručním kufrem se vyplatí. Letenky stojí pár stovek, z letiště jste v centru Říma za pár desítek minut a skvělý víkend může začít! Jistě se vám budou hodit tipy na fajn zážitky zdarma. 

Růžová zahrada jen pár kroků od Kolosea

Řím, to je pořádná dávka mumraje, chaosu, hluku, lidí, Antiky a památek. Až si budete chtít odpočinout, vydejte se do půvabné růžové zahrady Roseto di Roma, najdete ji jen pár kroků od Kolosea a za vstupné nic neplatíte. Ideální je letět do Říma v době, kdy keříky růží bohatě kvetou a zahrada je otevřena – tedy od dubna do června. Zahrada je rozdělena do několika tematických částí: zahradníci připravili přehlídku starobylých i moderních odrůd růží. Kromě květin se můžete těšit i na překrásný výhled na římské panorama. 

Jak se dostat do růžové zahrady

  •  Zahradu najdete na adrese Via di Valle Murcia.

Muzea ve Vatikánu poslední neděli v měsíci zdarma

Když letíte do Říma, nelze nenavštívit Vatikán, vždyť kdo by nechtěl vidět Sixtinskou kapli. Každou poslední neděli v měsíci můžete navštívit Vatikánská muzea zdarma. Pozor však na otevírací dobu, návštěva je možná pouze od 9 do 12.30 hodin. Pokud chcete artefakty ze sbírek papežů vidět v jiné dny, doporučujeme vstupenky rezervovat dopředu on-line. Ověřte si předem na webu, zda nejsou svátky. Až vás unaví umění, vydejte se do římských podniků na jednu z pěti dobrot.

 

Jak je otevřeno v neděli ve Vatikánu

Pantheon

Až se budete dívat nahoru na vnitřní stranu kupole Pantheonu, vydechnete úžasem a budete se ptát, jak je možné, že něco tak úžasného postavili lidé před dvěma tisíci lety. Pantheon patří k nejvýznamnějším a nejzachovalejším antickým chrámům a stavbám vůbec. Stojí na Piazza della Rotonda ve čtvrti Pigna. Řadu římských památek můžete obdivovat zdarma, protože římské ulice jsou plné historie. Do Pantheonu se dostanete bez vstupenky, ale připravte se na davy lidí. Poté se můžete vydat na procházku do půvabné čtvrti Trastevere.

 

Jak se dostat do Pantheonu

  • Otevřeno je od pondělí do soboty od 8.30 do 19.30.
  • V neděli je otevřeno od 8.30 do 18 hodin.
  • Vstup je zdarma.