Tipy Letušky

Výprodeje, slevy, trhy, oblečení. Kam na nákupy v Londýně?

Vydáno 21. 3. 2016 | Letuška.cz Redakce
Proč na nákup do Londýna? Můžete nakoupit nejen levné oblečení ve výprodejích nebo na trzích. Navštívíte i světoznámé značky, které v České republice nemají sídlo. Už jste byli v hračkářství o šesti patrech? Zaleťte si do Londýna!

Výprodeje, slevy, trhy. Kam na nákupy v Londýně?

image
  

Do Londýna se jezdí nejen za památkami a artefaty v úžasných muzeích. Britská metropole je místo, kam se vyplatí přijet s poloprázdným kufrem a dopřát si někalikahodinový nebo víkendový shopping. S letenkou do Londýna můžete nakoupit výhodně oblečení, boty, sportovní vybavení, spodní prádlo za ceny od jedné libry.   

Mumraj na Oxford Street

image

Nemůžete přijet do Londýna na nákupy a nezavítat na slavnou Oxford Street. Připravte se na obrovský mumraj, luxusní péči pěstěných prodavaček i nefalšovanou "hrabárnu". Potkáte tisíce lidí s papírovými nákupními taškami známých značek – Next, New Look, Debenhams, Dorothy Perkins, Top Shop, H&M, River Island, Jane Norman, La Senza, Karen Millen a mnohých dalších. Historie nakupování v těchto místech sahá až do 18. století a třeba obchodní dům Selfridges tady nabízí své zboží zákazníkům už přes sto let.

Doporučujeme koupit si letenku do Londýna v době velkých výprodejů: v lednu nebo v srpnu. Nesmíte minout obchodní dům Primark, ale obrňte se, oblečení za pár liber přitahuje tisíce návštěvníků a před kabinkami a u pokladen se stojí dlouhé fronty. Na Oxford Street koupíte oblečení, boty, sportovní vybavení, potřeby do domácnosti, dárky i suvenýry.  

  • Jak se dostat na Oxford Street: Vystupte na stanici Oxford Cirkus, Marble Arch nebo Tottenham Court Road a odtud pěšky. 

Luxus a kvalita na Regents Street

image

Proč si nezajet pro spodní prádlo nebo parfém přímo do Londýna? Náš tip je Regents Street! Budete ale muset sáhnout hodně hluboko do peněženky. Slavnou Regents Street je ale dobré projít a sledovat kulturu prodeje. Péči o zákazníky věnují obchodní domy velkou péči. Kosmetiku vám u každého pultu pomůže vybrat speciálně vyškolená prodavačka. Za zmínku stojí i interiér obchodů nebo výzdoba výkladních skříní. Obchodní domy si na výzdobu zvou designéry, architekty a módní návrháře.

Doporučujeme navštívit například hračkářství Hamleys, připravte se na největší hračkářství na světě, které obsadilo šest plných pater! Zajímavý je i Apple Store, který byl na Regents Street otevřen v roce 2004 jako vůbec první v Evropě. 

  • Jak se dostat na Regents Street: Pokud chcete navštívit obě ulice zároveň, vystupte na stanici metra Oxford Circus.  

Skvosty i harampádí v dobročinných obchodech 

image

V Británii je dobročinnost velmi populární. Jste-li ochotní prohrabat se nejrůznějším haraburdím, v londýnských charitativních obchodech narazíte při troše štěstí i na skvosty za skvělou cenu. Nejpopulárnější je zde Oxfam</