Cestujeme po světě

330 metrů po skále "vyšplháte" výtahem

Vydáno 14. 12. 2015 | Letuška.cz Redakce
Adrenalinová jízda výtahem v čínském Národním parku Wu-ling-jüan trvá necelé dvě minuty. Kdo má strach z výšek... tomu doporučujeme vyjet nahoru také!

330 metrů po skále "vyšplháte" výtahem 

V Guinessově knize rekordů je zapsán třikrát: za nejvyšší venkovní, nejdelší dvojkabinkový a nejrychlejší osobní výtah na světě. Technický unikát i úžasnou podívanou si můžete dopřát v čínském Národním parku Wu-ling-jüan. Letenky do Číny vás do tohoto nevšedního světa přenesou. Prosklenou stěnou můžete sledovat úchvatné divadlo v podobě odhalujících se štíhlých pískovcových útvarů. Kabina pojme naráz až 48 lidí, kteří se mohou vyvézt na vrcholovou plošinu, odkud je nádherný výhled na zalesněná údolí. Pro svou neobyčejnou krásu je celá oblast zapsaná na seznam přírodních skvostů UNESCO.

V krajině schodů vás zabolí stehna 

Turistická oblast se nachází v prefektuře Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan a rozkládá se na ploše 397,2 km2. Skalních věží – vystupujících ze subtropického lesa – můžete v parku nalézt okolo 4 000. Jejich výška nezřídka dosahuje neuvěřitelných 400 metrů. Parku se také říká „krajina schodů“, jelikož se po schodech (je jich i 3 878!) dostanete na vrchol věží, odkud se už jen kocháte krásným výhledem. Dále se v parku nalézají divoké říčky, vodopády nebo také krápníkové jeskyně, z nichž největší – jeskyně Žlutého draka – měří 7,5 km.

Čaj, krása a Avatar

Oblast je proslulá i díky pěstování Čang-ťia-ťie Mao-ťien, tedy zeleného čaje Divoké peří, jehož vůně připomíná třešňové květy s decentními kouřovými tóny. Pro filmové fanoušky by nemělo zůstat bez povšimnutí, že právě místní „levitující hory“ se objevily v proslulém Avataru. Zasnili jste se, a už jste se v duchu přenesli do magické krajiny se vznášejícími se skalami? Využijte například zářijového mezinárodního lesního festivalu, během něhož proběhne několik výstav a soutěží na téma ochrana lesů.