Cestujeme po světě

Světové vyhlídky, odkud je opravdu pořádný výhled

Vydáno 1. 12. 2015
Jestli se bojíte výšek, zůstaňte v nižší nadmořské výšce a dejte si něco dobrého v baru. Pro vás je tento článek vhodný jen ke čtení. Vy ostatní vzhůru do oblak! Máme pro vás kývající se lávku, mrakodrap i chůzi po skleněném ochozu.

5 vyhlídek, kde se vám žaludek pořádně zhoupne

Pěkných výhledů je na světě jistě celá spousta. My jsme pro vás ale vybrali ty, které kromě nádherných panoramat nabízejí i dobrodružství a k jejich návštěvě je mnohdy třeba sebrat pořádný kus odvahy. Pokud jste tedy připraveni zatajit dech a překonat závrať, nechte se námi zlákat na vzrušující výpravy.

Stromové rozhledny z betonu a kovu v Singapuru

image

Až padesát metrů vysoké pestrobarevné stromy z betonu a kovu se vypínají nad jezerem, obklopeném exotickými keři – to není scéna z futuristického filmu, ale zábavně-naučný park Gardens by the Bay v Singapuru. V útrobách těchto umělých stromů se skrývají schodiště a kromě vyhlídky se na vrcholu nachází i bistro. Nejhezčí výhled však přichází teprve po setmění – stromy se rozsvěcují barevnými světly a všechny budovy v zátoce září pestrou škálou odstínů. Panoramatu vévodí hotel Marina Bay se svou světelnou show. V areálu parku najdeme mimo jiné skleník s umělými vodopády, druhý pavilon zase představí vzácné rostliny z několika kontinentů. Vše je propojeno s mobilní aplikací, která nabízí nový rozměr poznávání přírody. 

V Rakousku můžete vystoupat po schodech do nikam

image

Na úpatí druhé nejvyšší hory Severních vápencových Alp se nachází vyhlídková trasa, která rozhodně není pro slabší povahy. Na její začátek vás pohodlně dopraví prosklená lanovka s úžasným panoramatickým výhledem, která se do výšky 1000 metrů dostane za necelých 6 minut. Na trase je nejprve třeba překonat kovový most vedoucí přes téměř 400 metrů hlubokou propast. Nejodvážnější návštěvníci si pak mohou vychutnat atrakci známou jako Schody do nikam. Jedná se o čtrnáct mřížkovaných schodů sestupujících k prosklené platformě. Odměnou za statečnost je pohled na téměř 3000 metrů vysokou horu Horer Dachstein z unikátní perspektivy. Od roku 2007 je areál doplněn o výstavu ledových soch přímo v ledovci.

Procházka po střeše mrakodrapu v kanadském Torontu

image

Skutečně adrenalinová zábava čeká na vrcholu mrakodrapu CN Tower v kanadském Torontu. Stačí se navléknout do horolezeckého postroje, nechat se zajistit do pevných popruhů a jste připraveni na dobrodružnou procházku po střešním ochozu ve výšce 356 metrů. Vzrušující zážitek je navíc obohacen o nádherný výhled na moře a architekturu moderního velkoměsta. Jen o pár metrů níže se nachází prosklené podla