Cestujeme po světě

Místo kabelky si kupte letenku do Milána

Vydáno 26. 5. 2015
Jestli chcete dát dámě dárek, nekupujte jí kabelku, ale letenku do Milána. Město poskytuje pestrou směsici zážitků pro každého: od módy přes architekturu a operu až po fotbal. A letos přibyl nový důvod k návštěvě – v druhém největším italském městě lze až do října navštívit EXPO 2015.

Letíme do Milána! Průvodce pro fanoušky nejen módy  

image

V Milánu nenajdete antické památky jako v Římě, ale podíváte se, jak skvěle vypadá dobře oblečená žena a dokonale oblečený muž. Dejte si espresso a těšte se na inspiraci módních ikon Armani, Versace, Prada, Valentino a mnoha dalších. Milán je i pro fanoušky fotbalových klubů AC a Inter Milán, formulí i architektury. Milán je město překypující uměleckými poklady, město gotické katedrály Duomo, slavné Opery La Scala a fresky Leonarda da Vinciho. Ochutnáte telecí kost occo bucco a spravíte si názor na pokrm, kterému se u nás říká milánské špagety. Letenky do Milána jsou náš tip pro sezonu 2015.  

Kam za módou? Povezete zpět přeplněný kufr

image

Výloha  Quadrilatero d' Oro. Foto: VJ Photos

Do Milána nejezděte v keckách. Italka je téměř vždy v černém, nosí kožené lodičky, černé sluneční brýle a značkovou kabelku. Milán je světovou metropolí módy, podobně jako New York, Paříž nebo Londýn. Italská móda to je značka, ikona a skvělý vývozní artikl. 

  • Quadrilatero d´Oro. Můžete se celé dny toulat a sbírat inspiraci v lokalitě, které se říká Zlatý čtyřúhelník (Quadrilatero d´Oro), kde jsou obchody světoznámých módních návrhářů. Do dobrých módních adres patří ulice Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via Manzoni a Via della Spiga severně od katedrály Duomo. 
  • Outlety. Do Milána se za jezdí za módou, i když máte omezený rozpočet. Vyhlášené jsou totiž zdejší outlety – obchody, kde si můžete značkové zboží koupit za nižší cenu. Serravalle, Foxtown a Vicolungo a další obchodní domy jsou na okraji města a z centra vás k nim doveze autobus. 
  • Prosklený svět Galleria Vittorio Emanuele II. Přímo naproti katedrály je světoznámá nákupní arkáda ze skla a oceli Galleria Vittorio Emanuele II. Představte si několik ulic zastřešených skleněnou polokruhovou střechou. Unikátní stavba se stala vzorem pro mnoho dalších pasáží obchodních center po celé Evropě. Sem musíte zajít nejen kvůli butikům. Dejte si Aperol a sbírejte inspiraci. 

Hitem sezony 2015 je EXPO

image

Slavnostní zahájení předsedou rady Expo 2015, Matteo Renzi. Foto: Palazzo Chigi

Do Milána si zajeďte na EXPO. Připravili jsme pro vás několik praktických informací.