Praktické informace

Letíte s loďákem, nebo kufírkem? Jak si vybrat kufr nejen do letadla

Vydáno 13. 11. 2015
Kufr je jako kabelka, vyjadřuje osobnost svého majitele. Volíte střídmou elegantní nenápadnost, nebo si pro své cesty vyberete zavazadlo typu "divočina"? Pojďte s námi vybírat nový kufr!

S loďákem, nebo kufírkem? Jak si vybrat kufr nejen do letadla

image
Také obdivujete krásu starých historických vojenských kufrů? Býval pro vojáka nezbytnou osobní věcí, na spodní straně víka jsou často zachovány i osobní poznámky – například informace o době výkonu služby nebo číslo přidělené pušky. Lze je koupit a obdivujeme jejich krásu i po více než 100 letech. To je dnes již minulostí a kufry se staly ryze spotřební věcí. Těžko si někdo doma za sto let vystaví obnošený kufřík z cest po Evropě. I tak ale vaše zavazadlo na vašich cestách hraje velmi významnou úlohu: chrání po dobu několika dní váš majetek. Jak si vybrat ten nejlepší a jaké jsou na trhu možnosti? 
 

Zaklínadlo 55 x 40 x 20 cm aneb jak vybrat správnou velikost zavazadla

image

Nejčastěji se setkáte se třemi velikostmi kufrů: S, M, L. Setkáte se i s pojmem cabin baggage – kabinové zavazadlo.

  • Na víkend nebo let s nízkonákladovkou. Zvolte velikost S. Podívejte se však, jestli má kufřík označení cabin baggage – kabinové zavazadloLimity stanovuje letecká společnost. Většinou se jedná o kufr nebo tašku o velikosti 55 x 40 x 20 cm. Velikost se měří i s kolečky!  
  • Na prodloužený víkend. Na rodinnou dovolenou nebo vícedenní služební cestu je nutné počítat s pořízením většího kufru, ideálně pak od 60 do 80 cm výšky, tedy velikost M.  
  • Na delší dovolenou či pro více cestovatelů naráz. Pro vás bude ten největší – velikost L.  

Kolik centimetrů musí měřit kufr do kabiny