Tipy Letušky

Kýč ve dvou aneb kam v Evropě za romantikou

Vydáno 9. 2. 2016 | Letuška.cz Redakce

5 tipů na romantiku ve dvou

Alespoň tři růže, přidejte papírové srdíčko, zapalte svíčky a zarezervujte kino. Tak si představujeme klasickou podobu oslavy svatého Valentýna. My přidáváme tipy na pět míst v Evropě, kde se dá předat prsten nebo pořídit nezapomenutelné selfíčko.  

Na skok do Německa s romantickým výhledem na Labe

Skalní město Bastei s velkolepým obloukovým mostem patří mezi nejznámější turistické atrakce Saského Švýcarska. Z českého území je to příjemný výlet. Doporučujeme místo navštívit právě nyní, kdy vyhlídku nenavštěvuje tolik lidí. Je odtud úchvatný výhled nejen na řeku Labe. V blízkosti se nachází i Bad Schandau, kde se můžete vykoupat v lázních, lodí sem můžete připlout z Drážďan

Fotka z Gibraltaru s Afrikou za zády, nebo s opicí?

Možná se budete tísnit mezi tisíci turistů, ale co naplat, jste na strategickém místě! Výběžek vykukující ze Španělska směrem do Afriky měl vždy velký význam a ne nadarmo bývá označován za vstupní bránu do Středozemního moře. Monumentální skála, spousta turistů a hlavně desítky a desítky pořádně drzých makaků. Letenky do Španělska jsou dostupné na Letušce. Dá se letět do španělské Malagy a odtud jet autobusem do města La Línea de la Concepción, které s Gibraltarem sousedí.

Na skleničku do Taorminy

 

"Až se znovu narodím, chci stejného manžela a stejné děti. A chci s nimi bydlet v Taormině," říká po návštěvě ze Sicílie cestovatelka Libuše. Zkuste poznat i vy atmosféru malého města na východním pobřeží ostrova, kde domy jsou romanticky rozesety v prudkém kopci nad Středozemním mořem. Ne nadarmo se městu říká sicilské Monte Carlo. Výlet do Itálie nemusí být jen s letenkou do Říma.    

Kam se vydat v Evropě? Přečtěte si víc

  

Potápějte se s delfíny na Azorských ostrovech

 

Tento zážitek partnerku nebo partnera překvapí víc než bonboniera plná pralinek. Potápění v moři s delfíny je možné zažít u Pico na Azorských ostrovech. Lokalita v Atlantiku je vyhlášená i díky možnosti pozorování velryb.  

Vylezte až na Rysy, na nejvyšší chatu v Tatrách

Tento výlet si nechte na léto, otevřeno je od června do konce října. Zabalte si do batohu láhev sektu a vydejte se na túru ve Vysokých Tatrách. U chaty v nadmořské výšce 2250 metrů nemusíte ani žádat o ruku, stačí vytáhnout špunt a oslavit fyzický výkon. Už samotný výstup stojí za to. Na chatě, která prošla v roce 2013 kompletní rekonstrukcí, lze přespat. Noc zde může strávit až 14 nocležníků. Letenky do Popradu si můžete vybrat na Letušce, z Popradského plesa nahoru pošlapete asi tři a půl hodiny.