Tipy Letušky

I ve Vietnamu, Portugalsku, Norsku jsou věčně druhá města, která stojí za to

Vydáno 25. 4. 2016 | Letuška.cz Redakce
Vydejte se s námi na procházku po sedmi zajímavých a věčně druhých městech světa. Všechna mají navíc jedno společné – jsou pohodlně dosažitelná leteckou dopravou.

Věčně druhá, přesto krásná města, která stojí za to navštívit

image
Zeměpis je neúprosný – nehledě na krásu či kulturní význam, hlavní město je na mapě státu jen jedno. A přitom je na světě tolik překrásných měst, která by si zasloužila minimálně stejnou pozornost jako metropole.
Pojďme si o nich něco povědět. 
 

Hamburk, Německo

image
Druhé největší město Německa, druhý největší přístav v Evropě, ale první v nočním životě, kulturním vyžití a městské zeleni. Hamburg je právem považován za vstupní bránu Německa a díky historii delší než 1200 let oplývá neuvěřitelným osobitým šarmem.  V roce 2011 město získalo titul „Ekologické město Evropy“ a parky, záhony a zahrádky jsou opravdu všudypřítomné. Nejstarší památky můžete najít na Starém městě, kde vás na každém rohu vítají starodávné kostely. Po setmění se pozornost Hamburku soustředí do čtvrti St. Pauli, která je hlavním dějiště rušného nočního života. Najdete zde veškeré druhy zábavy od tanečních klubů po striptýzové bary. A jestli míříte do Německa, přečtěte si tip na krásnou vyhlídku blízko hranic nebo berlínské tipy .   
 
 
  • Nádherná podívaná vás čeká při pozorování samotného hamburského přístavu – vidět na vlastní oči obrovský kolos nákladní lodi je opravdový zážitek.

Bergen, Norsko

image
Doslova v obložení přírodních krás leží městečko Bergen na západním pobřeží Norska. Město s necelými 300 000 obyvatel je známe především jako vstupní brána k nádherným fjordům. Pohádkovou atmosféru přístavních doků ještě umocňují malebné domky v pastelových barvách. Za zmínku stojí místní rybí trhy, kde najdete čerstvé maso přímo z moře. Oblíbeným výletem je pak projížďka lanovkou na horu Fløyen, ze které je překrásný výhled na rozlehlou zátoku. 
 
 
  • Zatímco jinde po světě je nechtěné grafitti většinou důsledně odstraňováno, v Bergenu se ta nejhezčí díla umísťují za sklo. Ulice se tak stávají velkou galerií pouličního umění a malby můžete narazit skoro na každém rohu. Na Letušce najdete i letenky do Osla . 

Porto, Portugalsko