Jídlo ve světě

Syverkiosken: ochutnejte nejlepší hot dogy v celém Oslu

Vydáno 14. 12. 2017 | Letuška.cz Redakce

Proč jet do Norska? Za fjordy, rybařením, roztomilými barevnými domky, lyžováním… a také za nejlepším hot dogem v Oslu! Norská metropole sice nabízí nespočet možností kulturního vyžití, ať už jde o galerie, moderní architekturu či muzeum vikingských lodí, pravou severskou atmosféru ale nakonec stejně poznáte zakousnutím se do párku v rohlíku ze stánku Syverkiosken

Červeně natřená boudička stojí nedaleko náměstí Alexander Kiellands plass už od roku 1979 a je posledním fungujícím z více než čtyřiceti stánků Syverkiosken, které byly v Oslu dříve otevřené, napsal server The Guardian. Poslední hotdogová svatyně se ale drží při životě vcelku snadno - Norové i turisté sem pravidelně přicházejí nejen za dobrými párky v rohlíku a skvělými cenami, ale i rodinnou atmosférou a retro duchem, v němž se celý stánek nese. 

Hot dogy neodmyslitelně patří ke skandinávské kultuře. “Tento stánek je místo, kde se lidé nejrůznějších vrstev a povolání sejdou bok po boku. Pro Nory jsou pravé hot dogy chutí nostalgie,” řekl Guardianu majitel Erlend Dahlbo. 

Ceny jsou tu (na norské poměry) skutečně lidové, jeden hot dog stojí okolo 50 korun, a dostanete ho například v rohlíku s bramborovým salátem a houbami natrhanými ještě téhož rána v lese na kraji Osla. 

Syverkiosken, Maridalsveien 45, Oslo