Podcasty

Epizoda 1 – Check-In s Radkem Jarošem

Vydáno 12. 6. 2020 | Letuška.cz Redakce
Letuška.cz přináší Check-In – podcasty nejen o cestování

PODCAST #1:

Nejúspěšnější český profesionální horolezec byl hostem prvního dílu nového cestovatelského podcastu Letušky.cz - Check-in. Radek Jaroš zdolává nejvyšší vrcholy planety bez pomoci kyslíkových přístrojů a v malých skupinách. Díky své píli a odhodlání patří mezi patnáct lidí na světě, kteří dokázali takto pokořit vrcholy všech “osmitisícovek” a zároveň je teprve druhým člověkem v historii, který takto zdolal i nejvyšší vrcholy všech kontinentů.

PODCAST #1: Horolezec Radek Jaroš: “Na Everest se už nechystám, ale rád ho ukážu svým vnoučatům.”

Nepál

“Lezli jsme na skalkách a vysoké hory jsem odsunul ve své mysli i plánech. No, ale pak přišla nabídka jet na Everest. V roce 1994. Já jsem vykulil oči a spadla mi brada. (…) Mně to přišlo trochu jako sci-fi. Já, takovej červíček, bych měl jet na Everest? Já jsem nevěřil, že ho do tý doby uvidím na vlastní oči, natož, že by první himalájská cesta mohla vést dokonce do legendární severní stěny Everestu,” prozradil o svých vysokohorských začátcích Jaroš. 

Jak se odjíždí na expedici s vědomím, že už se taky nikdy nemusíte vrátit? Překazila mu pandemie expedice? A co dalšího má v plánu po pokoření nejvyšších vrcholů planety?