Podcasty

Epizoda 20 – Check-In se Šárkou Litvinovou

Vydáno 5. 3. 2021 | Letuška.cz Redakce
Letuška.cz přináší Check-In – podcasty nejen o cestování
Epizoda 20

PODCAST #20:

Šárka Litvinová procestovala Indii několikrát. Hovoří a píše plynně hindsky, vystudovala orientalistiku se zaměřením na indologii a má i doktorát z moderní hindské poezie. Kromě toho také patří mezi nejvlivnější ženy českého byznysu, protože je spoluzakladatelkou a ředitelkou cestovní agentury ASIANA, která mimo jiné provozuje i server Letuška.cz.

PODCAST #20: Zakladatelka Letušky.cz Šárka Litvinová: “Indie mě okouzlila, uchvátila i trochu pocuchala.”

Indie

„Když jsem se s Indií začínala seznamovat, tak tehdy měla něco přes 400 milionů obyvatel. Když jsem poprvé do Indie přijela, tak tam žilo okolo 600 milionů obyvatel. A dnes je to dvakrát tolik. (…) Ale Indové nemění své zvyky - ty zásadní zvyky - ani stravu. Ind se vyznačuje tím, že nic jiného, než to, na co je zvyklý od malička, nejí. (…) McDonald’s tam samozřejmě je, a všechny ty řetězce rychlého stravování tam jsou, ale oni si je přizpůsobují. I chutě tam jsou indické," popisuje proměnu jedné z nejlidnatějších zemí světa Šárka Litvinová. 

Poslechněte si novou epizodu našeho podcastu o cestování a životě v Indii. Se Šárkou Litvinovou o jídle, literatuře, kultuře i o nečekaném dobrodružství.

Check-in

Letuška přináší něco nového

Letuška

Check-In je novým podcastem o cestování. V každém díle přivítá producent a moderátor Jan Syruček hosta, pro kterého je cestování mnohdy vášní i povoláním. Pozve si dobrodruhy, různé cestovatele, lidi, kteří rádi objevují svět; a také představitele cestovního businessu u nás. Další epizoda vyjde zase v pátek, a to v podcastových aplikacích od Applu, Googlu nebo na platformě Spotify.