Podcasty

Epizoda 4 – Check-In s Davidem Modrým

Vydáno 3. 7. 2020 | Letuška.cz Redakce
Letuška.cz přináší Check-In – podcasty nejen o cestování
Epizoda 4

PODCAST #4:

Profesor David Modrý spoluzaložil v roce 2009 českou pobočku mezinárodní organizace Veterináři bez hranic. Vede projekty v Africe, vyškoluje místní komunitní pracovníky v základní veterinářské péči a jeho organizace úspěšně pomáhá i v Česku. Vědecky se primárně zabývá problematikou přenosu infekčních nemocí ze zvířat na člověka a naopak. Jeho organizace stojí mimo jiné za velkým projektem vakcinace zvířat v oblasti severní Keni, kde se jim podařilo vymýtit vzteklinu. 

PODCAST #4: Šéf Veterinářů bez hranic: “Je pro nás teď těžké najít dobrovolníky.”

Keňa

“Vždycky se lidé ptají, co stojí ty vakcíny. Tak ty vakcíny nestojí nic. Já nebudu říkat kolik, protože by mě čeští veterináři neměli rádi. Ale ty jsou mnohem levnější než pitná voda. (…) Nejvíc peněz spotřebuje logistika, a pak platy místních asistentů, které přesto nejsou vysoké, ale když jsme platili dva lidi - rok - tak nějaké finanční prostředky spotřebují,” prozradil profesor Modrý. 

Kolik překážek musí překročit veterinář bez hranic za úspěšnou misí? V čem ho okouzlila Afrika? A jak se stal členem Rady starších v jedné z keňských vesnic?

Check-in

Kde podcasty najdete

Letuška přináší něco nového

Letuška

Check-In je novým podcastem o cestování. V každém díle přivítá producent a moderátor Jan Syruček hosta, pro kterého je cestování mnohdy vášní i povoláním. Pozve si dobrodruhy, různé cestovatele, lidi, kteří rádi objevují svět; a také představitele cestovního businessu u nás. Další epizoda vyjde zase v pátek, a to v podcastových aplikacích od Applu, Googlu nebo na platformě Spotify.