Podcasty

Epizoda 6 – Check-In s Michaelou Lee

Vydáno 17. 7. 2020 | Letuška.cz Redakce
Letuška.cz přináší Check-In – podcasty nejen o cestování

PODCAST #6:

Michaela Lee stála u zrodu nejmladší pobočky sítě Českých center. Od roku 2013 tak vede v hlavním městě Jižní Koreje České národní kulturní centrum. V Praze vystudovala koreanistiku, vzala si korejského manžela a už sedm let žije v Soulu. Její hlavní pracovní náplní je propagace a reprezentace české kultury na korejském poloostrově.

PODCAST #6: Ředitelka Českého centra v Koreji: “Povědomí o Česku mimo Evropu je velmi malé. Pro Korejce je Český Krumlov překrásná vesnička.”

Jižní Korea

“První noc v Koreji byla pro mě šokem. Pro člověka, který čte tu starší čínskou poezii a zaobírá se filosofickými spisy, a pak přijede do Koreje konce 20. století… To je opravdu šok! (…) 

V noci jsem se drala tím davem, všude svítila světla, neony, byl tam hrozný hluk a do toho všechny ty vůně… Takže když jsem si konečně sedla na koleji na postel, tak jsem až do rána horečnatě přemýšlela, jestli bych se druhý den neměla vrátit na letiště (…). Ono jenom se orientovat v tom univerzitním kampusu byla pro mě tragédie. Díky tomu, že už teď máme navigaci v telefonu, tak je to dobré,” dodává s úsměvem o svých začátcích v Koreji Lee. 

Proč si oblíbila Koreu? Poslouchá k-pop? Co znamená kulturní diplomacie? A jak je česká kultura vnímaná v Asii?

Kde podcasty najdete