Podcasty

Epizoda 7 – Check-In s Pavlem Hobzou

Vydáno 24. 7. 2020 | Letuška.cz Redakce
Letuška.cz přináší Check-In – podcasty nejen o cestování
Epizoda 7

PODCAST #7:

Pavel Hobza je nejcitovanějším českým vědcem, kterému se podařilo přepsat učebnice chemie. Přednášel i pracoval na univerzitách v Německu, Kanadě i Jižní Koreji. Je také členem české a evropské akademie věd. Jak se nyní dělá globální věda v době pandemie?

PODCAST #7: Vědec Pavel Hobza: “Není vyloučeno, že koronavirus prostě vymizí. Rozsah globální pandemie je dechberoucí.”

Kanada

“Věda je prostě internacionální. A není možné dělat vědu v jednom státě. Ta internacionalizace není jen o tom, že se všude bavíte anglicky a že máte studenty nejen z Prahy nebo Olomouce, ale přijíždí k vám z celého světa. Věda se bez toho prostě dělat nedá. (…) Myslet si, že se dá věda dělat jenom v té české kotlině - tak to určitě ne,” tvrdí profesor Hobza k propojenosti a globalizaci vědy. 

Jak se vyvíjejí léky pomocí počítačů? V čem se liší zahraniční školy od těch tuzemských?

Check-in

Letuška přináší něco nového

Letuška

Check-In je novým podcastem o cestování. V každém díle přivítá producent a moderátor Jan Syruček hosta, pro kterého je cestování mnohdy vášní i povoláním. Pozve si dobrodruhy, různé cestovatele, lidi, kteří rádi objevují svět; a také představitele cestovního businessu u nás. Další epizoda vyjde zase v pátek, a to v podcastových aplikacích od Applu, Googlu nebo na platformě Spotify.