Podcasty

Epizoda 8 – Check-In s Lukášem Matějčkem

Vydáno 31. 7. 2020 | Letuška.cz Redakce
Letuška.cz přináší Check-In – podcasty nejen o cestování
Epizoda 8

PODCAST #8:

V osmnácti letech se Lukáš Matějček vydal sám stopovat z Ostravy do Íránu. Po maturitě učil angličtinu v Nepálu, ve Vietnamu a strávil několik měsíců v Indii. Tam potkal i svého budoucího byznysového partnera, který ho inspiroval k založení firmy Bagind, se kterou prodal již přes 16 tisíc ručně šitých kožených batohů a tašek. Nyní rodák z ostravského sídliště vydává o svých zážitcích a dobrodružstvích knihu.

PODCAST #8: Cestovatel a podnikatel Lukáš Matějček: “Cestuju proto, abych byl sám. Užívám si svobodu a miluju dobrodružství.”

Írán

“Chtěl jsem zažít dobrodružství a zažít něco jiného, než co jsem měl nalinkované a než se ‘očekávalo’. Pro mě ta představa, že v 19 letech, tři dny po maturitě, odletím do Nepálu - do země, kde je nejvyšší hora světa, kde je úplně jiné náboženství, kde je to o sedm tisíc kilometrů dál, než jsem byl zvyklý - byla tak zajímavá, tak vzrušující, že jsem ani na minutu nepřemýšlel, že by to třeba bylo blbý. Když mám teď v lednu možnost jet do Amazonskýho pralesa a sjet Amazonku, tak zruším úplně všechno a jedu do Amazonskýho pralesa sjet Amazonku,” popisuje svoje nadšení pro exotické cestování Lukáš Matějček.

Jaké to je cestovat sám po světě sám? Co ho vedlo k propojení jeho businessu a charity?

Check-in

Letuška přináší něco nového

Letuška

Check-In je novým podcastem o cestování. V každém díle přivítá producent a moderátor Jan Syruček hosta, pro kterého je cestování mnohdy vášní i povoláním. Pozve si dobrodruhy, různé cestovatele, lidi, kteří rádi objevují svět; a také představitele cestovního businessu u nás. Další epizoda vyjde zase v pátek, a to v podcastových aplikacích od Applu, Googlu nebo na platformě Spotify.