Angličtina vládne světěm, ale víc lidí mluví španělsky a čínsky

Co myslíte, kterým jazykem mluví na světě víc lidí než anglicky? Jsou hned dva – čínština a španělština. Angličtina je mateřským jazykem pro téměř 400 milionů lidí, čínštinu používá dvakrát tolik rodilých mluvčích – neuvěřitelných 873 milionů. Přesto se moderní angličtina stala prvním globálním jazykem, kterým se domluvíte na jednání v Bruselu i na safari v Keni.

Angličtina pro obchod i zábavu

Ať už jste vědecký pracovník, podnikáte nebo studujete vysokou školu, ve vašem životopisu by znalost angličtiny neměla chybět. Politika, byznys, média, cestování... Bez angličtiny jste „mimo“. Komunikace v angličtině je nutná i s ohledem na raketový rozvoj informačních technologiíí a rychlý pohyb informací po celém světě. Jazykový kurz v Anglii může být cesta, jak si jazyk rychle a kvalitně osvojit.

Za rozmachem angličtiny stojí Britové a Spojené státy americké

Rozšíření angličtiny do všech kontinentů je přirozeným důsledkem rozmachu Britského impéria na konci 19. století. Obrovský ekonomický a kulturní vliv na celý svět mají od druhé světové války i Spojené státy americké. Můžete si být jistí, že až nasednete v Praze do letadla, ve světě se s angličtinou neztratíte – domluvíte se totiž asi s miliardou lidí, kteří hovoří právě anglicky. Angličtina je oficiálním jazykem téměř 60 států včetně Spojeného království, Spojených států amerických, Kanady, Austrálie, Irska, Nového Zélandu a řady karibských států. Angličtina je oficiálním jazykem například Evropské unie a Organizace spojených národů.

Nabídka jazykových kurzů

Anglie

Jazykové kurzy v Anglii

USA

Jazykové kurzy v USA

Malta

Jazykové kurzy na Maltě

Nový Zéland

Jazykové kurzy na Novém Zélandu

Austrálie

Jazykové kurzy v Austrálii

Kanada

Jazykové kurzy v Kanadě

Pokud chcete obchodovat, cestovat a studovat, bez angličtiny se pravděpodobně neobejdete. My v Letušce vám umíme zajistit kvalitní jazykový kurz v zahraničí v ověřených jazykových školách. A připravili jsme pro vás o angličtině i pár zajímavostí.