Francouzsky můžete hovořit v Evropě, Severní Americe i Africe

Francouzština je románský jazyk, kterým se hovoří především ve Francii, Belgii, Švýcarsku, Kanadě a mnoha zemích afrického kontinentu. Zajímavé je, že francouzština výrazně ovlivnila i slovní zásobu dalších jazyků. Podle Wikipedie až 70 % anglických slov pochází právě z francouzštiny, resp. latiny. Francouzštináři tvrdí, že není snadné se tento jazyk naučit. Těžká je zejména výslovnost, i drobná odchylka mění význam věty. Nikdo však nemůže říct, že francouzština není krásná.

Francouzštinu se můžete naučit ve Francii i Kanadě

Francie nebo Kanada? Můžete si vybrat, kde byste chtěli studovat francouzštinu. Doporučujeme ji procvičit v zemích, kde žijí rodilí mluvčí. Jazykové kurzy ve Francii mají výhodu, že zůstáváte v Evropě, k Francii máte z České republiky blízko. Jazykové kurzy v Kanadě mohou přinést skvělou životní zkušenost a studium můžete spojit s cestováním nebo prací. Výhodou je, že Kanadě můžete zlepšovat i angličtinu. My v Letušce vám umíme najít jazykovou školu, kde se vaše znalost i komunikace výrazně zlepší, spolupracujeme se školami, odkud se studenti vracejí s výraznými výsledky.

Nabídka kurzů

Víte, že francouzština je královským jazykem diplomatů? Sice ji v komunikaci vytlačuje angličtina, přesto má své významné místo při jednáních Evropské unie, NATO, OSN a dalších mezinárodních institucí. Co zajímavého o ní víme?