• Studium
  • Jazykové kurzy arabštiny v zahraničí

Jazykové kurzy arabštiny v zahraničí

Arabština
Chcete se učit arabštinu? Dobré rozhodnutí! Lektoři se shodují, že zájemců o učení méně obvyklých jazyků v České republice každým rokem přibývá. 
O arabštině

Arabština je na vzestupu

Co Středoevropany zajímá na arabštině? Důvodem jsou především potřeby mezinárodních firem, které vítají zaměstnance se znalostí nejen angličtiny, ale i jazyků, jimiž se mluví v zemích, kde mají své pobočky. Arabštinu a další neobvyklé jazyky mají zájem studovat i ti, kteří mají za partnera cizince a rádi by se naučili jeho rodný jazyk. Nadšení pro arabštinu je i mezi studenty mezinárodních vztahů či milovníky exotických zemí.

Arabštinu potřebuje až miliarda lidí

Arabštinu jako liturgický jazyk používá na celé planetě podle odhadů až miliarda lidí. Rodilých mluvčích je na světě asi 250 milionů. Ve kterých zemích se domluvíte arabsky: Alžírsko, Čad, Egypt, Irák, Izrael, Jemen, Jordánsko, Kuvajt, Libanon, Libye, Maroko, Omán, Palestina, Saúdská Arábie, Somálsko, Spojené arabské emiráty, Súdán, Sýrie, Tunisko a další. Pokud se chcete arabštinu naučit rychle a efektivně, doporučujeme absolvovat jazykový kurz v Jordánsku nebo jazykový kurz v Maroku. 

Arabština patří k prastarým jazykům

Arabština má hlubokou a bohatou historii. Její kořeny sahají až do 4. století, z této doby pocházejí nejstarší dochované arabské nápisy. Arabština měla významný vliv i na evropskou kulturu. Například díky překladům do arabštiny se během středověku dochovala díla antických autorů.  
Kurzy arabštiny

Nabídka jazykových pobytů