Japonština láká i Středoevropany

Co Středoevropany zajímá na japonštině? Jazyk je ve světě velice populární a do kurzů japonštiny chodí v České republice už školáci, možná je to i díky popularitě, jakou mají japonské komiksy. Na každý pád je japonská kultura nesmírně zajímavá. Technika, vývoj, historie, kultura, lidé, jídlo – to vše přitahuje pozornost. Kdo by neochutnal aspoň jednou v životě dobré suši a nezatoužil se do Země vycházejícího slunce podívat?

S japonštinou máte mnohem lepší uplatnění

Důvodem k učení japonštiny jsou i potřeby mezinárodních firem, které vítají zaměstnance se znalostí nejen angličtiny, ale i jazyků, jimiž se mluví v zemích, kde mají své pobočky. Pokud se chcete jazyk dobře naučit, doporučujeme vycestovat a absolvovat jazykový kurz v Japonsku. Poznáte kulturu a život Japonců na vlastní kůži.   

Zajímavosti o japonštině

Japonština má mnoho zdvořilostních úrovní a zpočátku je těžké skladbu věty pochopit. K zápisu japonštiny se používá směs tří znakových systémů. Jsou to kandži, hiragana a katakana. Zajímavé je, že se píše bez mezer mezi slovy. Tradičně jsou znaky uspořádány do sloupců, ve sloupci se píše shora dolů, sloupce jsou řazeny zprava doleva. Japonské knihy tedy mají stránky řazené z českého pohledu odzadu.

Nabídka kurzů

Japonsko je vzdálené, proč se tedy učit japonsky? Z mnoha důvodů! Japonština je jazyk, kterým mluví přibližně 130 milionů lidí. Většina z nich žije v Japonsku, další část pak v japonských komunitách po celém světě.