• Studium
  • Jazykové kurzy němčiny v zahraničí

Jazykové kurzy němčiny v zahraničí

Němčina
Se znalostí němčiny nejste ve světě ztraceni. Víte, že němčina je v Evropské unii nejpoužívanějším mateřským jazykem? Německy hovoří naši sousedé – Rakušané a Němci. Proto je němčina pro Čechy velmi důležitá. Uplatníme ji na cestách nejen po Rakousku, Německu a Švýcarsku, ale i při studiu a v byznysu. 

Kam jet studovat? K sousedům! Je to blízko a získáte správný přízvuk

Pokud chcete mít správný přízvuk a necestovat daleko, doporučujeme němčinu studovat na jazykovém kurzu v zahraničí. Doporučujeme jazykový kurz v Německu nebo jazykový kurz v Rakousku, dlouhodobě spolupracujeme se školami, odkud se studenti vracejí spokojení. Co zajímavého víte nebo nevíte o němčině?  
O němčině

Německy se domluvíte i na jihu Afriky

Němčina je západogermánský jazyk, kterým hovoří na celém světě přibližně 200 milionů lidí. V Evropě žije asi 100 milionů rodilých mluvčích a němčina je po ruštině druhým nejpoužívanějším jazykem. Němčina patří mezi 10 nejpoužívanějších jazyků na světě, první tři místa obsadila španělština, čínština a angličtina. Zajímavé je, že němčinu uslyšíte i na západním pobřeží jižní Afriky v Namibii, kde ji používá asi 30 % obyvatel. 

Der, die, das. Jaké zvláštnosti má němčina?

V němčině se nemusíte mořit s velkými a malými písmeny. Všechna podstatná jména totiž začínají velkým písmenem. S výjimkou přehlasovaných Ä, Ö, Ü němčináři nevyužívají diakritická znaménka. Slovní zásobu posílila latina a románské jazyky, v dnešní době je znát výrazný vliv i angličtiny. Ale i německá slova se objevují v mnoha dalších jazycích.